Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

ZTM wprowadza przez wirus zmiany w rozkładzie

2020-03-16

Ponieważ szkoły i uczelnie wyższe, w związku z próbą zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa, zostały zamknięte, a uczniowie mają pozostać w domach, autobusy, tramwaje i trolejbusy w Metropolii GZM będą jeździły jak w okresie ferii.

Zmiana w rozkładzie została wprowadzona od dzisiaj, od poniedziałku 16 marca 2020, na terenie całej Metropolii GZM. Feriowy rozkład oznacza, że liczba kursów zmaleje w tygodniu jedynie od ok. 4 do 6 proc. Weekendowe rozkłady jazdy pozostaną bez zmian - obowiązują jak dotychczas, czyli w weekendy.

Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) w specjalnym komunikacie tłumaczy, że ogranicza kursowanie komunikacji miejskiej nie tylko z uwagi na brak zajęć szkolnych i konieczności dowozu uczniów do placówek oświaty, ale również przez fakt, że "NASI KIEROWCY RÓWNIEŻ SĄ RODZICAMI, którzy chcą pozostać ze swoimi dziećmi w domu".

ZTM Prosi pasażerów o wyrozumiałość i uszanowanie wszelkich działań, które podejmuje, aby ochronić i stworzyć bezpieczne warunki pracy dla kierowców - o nie przekraczanie stref wydzielonych z przodu pojazdu, a także by nie oburzać się, że kierowca autobusu lub motorniczy tramwaju nie sprzeda nam biletu albo nie otworzy pierwszych drzwi. W tych trudnych dla nas wszystkich dniach, wykażmy się wyrozumiałością i zadbajmy wspólnie o zdrowie i bezpieczeństwo kierowców komunikacji miejskiej, którzy z uwagi na swoją pracę w wielkim stopniu są narażeni na kontakt z chorymi.

Sytuacja związana z komunikacją publiczną w czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa będzie na bieżąco obserwowana. Jeśli niektóre połączenia będą obciążone i niewystarczające, częstotliwość kursowania będzie zwiększana. ZTM prosi pasażerów o pilne przekazywanie informacji dotyczących kursowania komunikacji miejskiej, tak, by w takim przypadku móc szybko reagować.

Optyk Katowice  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Metropolitalna Komunikacja
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic