Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Intel Extreme Masters (IEM) został zamknięty dla publiczności

2020-02-28

Decyzją Wojewody Śląskiego, wynikającą z potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego, Intel Extreme Masters (IEM), jedna z najpopularniejszych imprez odbywających się co roku w Katowicach, została zamknięta dla publiczności kilkanaście godzin przed rozpoczęciem wydarzenia.

W poprzednich latach ta największa globalna impreza e-sportu połączona z targami przyciągała do naszego miasta nawet 170 tysięcy osób z całego świata. Sytuację komplikuje fakt, że tysiące kibiców są już w Katowicach i nie wiedzą o wspomnianej decyzji. Dlatego bardzo dużym wyzwaniem dla Organizatorów imprezy będzie poinformowanie wszystkich fanów, że nie zostaną wpuszczeni na IEM, nawet w przypadku posiadania wcześniej zakupionych biletów.

"Poprzednie edycje wydarzenia zawsze były wzorcowo organizowane przez Intel i ESL Polska a naszą współpracę oceniamy jako celującą. Dlatego jesteśmy przekonani, że pomimo zaistnienia tak trudnej sytuacji w kolejnych latach impreza odbędzie się bez przeszkód z udziałem publiczności." - przekonują katowiccy urzędnicy.

Organizatorzy Intel Extreme Masters w ostatnich dniach w pełni współpracowali ze służbami sanitarnymi i podjęli wszelkie możliwe kroki na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa tysięcy fanów i mieszkańców Katowic. W trakcie tegorocznej imprezy miały zostać zastosowane dodatkowe środki bezpieczeństwa, a każda osoba przed wejściem miała być poddana kontroli wysokości temperatury ciała. Służby sanitarne organizatora zostały wyposażone w zestawy dezynfekujące, a serwis sprzątający był zobowiązany do starannego i bieżącego odkażania wszystkich kluczowych powierzchni. Podwojono także planowaną liczbę patroli medycznych. Pomimo tego imprezę zamknięto dla publiczności.

Jak wyglądały kolejki na ubiegłe IEM:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Cybersport
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic