Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Katowice finansują drobne naprawy dla seniorów

2020-02-06

Kim jest "złota raczka"? To osoba, która potrafi coś w domu naprawić - taki fachowiec od wszystkiego. Starszym osobom często brakuje pomocy tego typu, a wszelkie drobne sprawy do naprawienia z wiekiem urastają do wielkiego problemu. Na przeciw tej potrzebie wyszedł urząd miejski w Katowicach, który "złotą rączkę" seniorom finansuje.

W Katowicach rozpoczął funkcjonowanie program "Złota Rączka". Wszyscy starsi mieszkańcy Katowic, którzy ukończyli 65 rok życia (osoby samotne lub prowadzące gospodarstwa dwuosobowe) otrzymali dostęp do bezpłatnych usług w zakresie drobnych napraw domowych. W ramach "Złotej Rączki" zgłaszający usterkę senior będzie mógł skorzystać z usługi maksymalnie 12 razy w roku.

Urzędnicy o programie "Złota Rączka":

Urząd miejski uruchomił specjalną infolinię​ - Srebrny Telefon 32 251 69 00 - z której katowiccy seniorzy mogą już korzystać. Dla programu "Złota Rączka" został również zakupiony specjalny samochód dostawczy, za pomocą którego będą realizowane zgłoszenia.

Więcej informacji na temat katowickiego programu "Złota Rączka" można poznać z zamieszczonych poniżej grafik.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic