Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Koleje Śląskie zapraszają na zwiedzanie bazy

2020-01-24

W niedzielę 26 stycznia Koleje Śląskie w ramach zakończenia akcji „Kolej na ferie” ponownie zapraszają do zwiedzania swojej bazy przy ul. Raciborskiej w Katowicach.

Podobnie jak podczas pierwszego zwiedzania, tak i tym razem wśród atrakcji, które czekają na uczestników wycieczki, znajdzie się m.in. możliwość zajrzenia do kabiny maszynisty, porozmawiania z pracownikami kolejowymi i zwiedzenia naszej hali. Nie zabraknie też wyjątkowych „smaczków”, jak np. szansy na zajrzenie do pojazdu… od spodu.

Uczestników wycieczki na naszą bazę zawiezie specjalnie przygotowany na tę okazję pociąg. Odjazd w kolejową podróż nastąpi w niedzielę z peronu czwartego dworca głównego w Katowicach o godzinie 10:00. Wcześniej jednak trzeba dokonać rejestracji poprzez nasz formularz internetowy. Wycieczka jest bezpłatna. Niestety, ze względów bezpieczeństwa liczba wolnych miejsc na zwiedzanie jest ograniczona. Niemniej jednak jeśli zainteresowanie wycieczką okaże się naprawdę duże, organizatorzy postarają się uruchomić dodatkowe tury do zwiedzania.

Baza taborowa Kolei Śląskich z lotu ptaka:

Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa rekomendowane jest, by w wycieczce brały udział dzieci powyżej 5 roku życia (hala nie jest przystosowana do przejścia dla osób niepełnosprawnych). Oczywiście najmłodsi uczestnicy wycieczki muszą przebywać pod opieką rodziców lub opiekunów. Pamiętajmy też o wygodnym obuwiu i ciepłym ubraniu.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Koleje Śląskie, Fot. YouTube Tomasz Nycz
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic