Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Szybkie zatrzymanie sprawcy pobicia w centrum

2020-01-23

Wywiadowcy z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który pobił nastolatka w centrum Katowic. Zatrzymany usłyszał już zarzut naruszenia czynności narządu ciała. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę, który pobił nastolatka w centrum Katowic. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. 3 maja w Katowicach młody mężczyzna zaczepiał grupę nastolatków, a w efekcie pobił jednego z nich. Po przybyciu na miejsce, wywiadowcy od świadków zdarzenia uzyskali rysopis sprawcy ataku na 16-latka i rozpoczęli jego poszukiwania.

Nieopodal miejsca zdarzenia, w okolicach dworca, kolejowego stróże prawa zauważyli mężczyznę pasującego do rysopisu ze zgłoszenia i go zatrzymali. 25-letni mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego był kompletnie pijany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W efekcie tego zdarzenia, zaatakowany nastolatek na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Jednak ze względu na karygodne zachowanie napastnika prokurator ze względu na interes społeczny wszczął w tej sprawie postępowanie z urzędu. 25-latkowi przedstawiono już zarzut naruszenia czynności narządu ciała, za który w tym przypadku grozi kara do 2 lat więzienia.

Zobacz moment zatrzymania sprawcy:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Portal.Katowice.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic