Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Wypłacono środki poszkodowanym w tragedii MTK

2019-12-24

Ponad 15 milionów złotych wypłacono poszkodowanym w wyniku zawalenia się hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 roku. Zgodnie z orzeczeniem sądu pieniądze otrzymało 79 osób.

Wypłata odszkodowania to efekt ugody w postępowaniu grupowym pomiędzy osobami poszkodowanymi w związku ze stratą bliskich w katastrofie budowlanej, a Skarbem Państwa. Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Warszawie wyrokiem z dnia 23 kwietnia 2018 r. ustalił, że Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność w związku z zawaleniem się hali wystawowej nr 1 w Chorzowie w dniu 28 stycznia 2006 r. podczas trwania w niej 56. Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych, Śląskiej Wystawy Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików oraz targów „Gołąb 2006".

W czasie katastrofy w hali znajdowało się około 700 osób, zwiedzających i wystawców. W jej wyniku zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych znalazło się 10 cudzoziemców – Czesi, Słowacy, Niemcy, Belg, Węgier oraz Holender. Była to największa tego typu katastrofa budowlana we współczesnych dziejach Polski.

O tragedii w skrócie video:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED UM Chorzów, Fot. YouTube Razemz NaszymiGołębiami
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic