Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Policyjne bmw namierza przekraczających prędkość

2019-12-23

W Katowicach, podobnie jak w całym kraju, od kilku miesięcy działa specjalna grupa „SPEED”. O jej skuteczności przekonało się już ponad 17 tys. kierowców. Do grona drogowych piratów dołączyli właśnie kolejni kierowcy. Katowicka policja pokazuje w jaki sposób.

Zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W jej skład wchodzi 52 policjantów - mundurowych z drogówki, mających specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a także stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach.

Od 19 lipca, czyli początku działalności tej specjalnej policyjnej grupy, do końca listopada skontrolowano 17253 pojazdów. Większość kierowców, bo aż 14648 zostało ukaranych mandatami karnymi, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policja skierowała ponadto 172 wnioski o ukaranie do sądu i zatrzymali prawo jazdy 274 kierowcom.

Zobacz jak grupa "SPEED" zatrzymuje kierowców:

Optyk Katowice

W ostatnią sobotę policjanci grupy „SPEED” namierzyli kolejnych piratów drogowych. Kilka minut po godzinie 10.00, na DK 86 w ich ręce wpadł kierowca subaru, który przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h. Mężczyzna został ukarany 300-złotowym mandatem i 8 punktami karnymi.

Niewiele później, w Będzinie, policjanci zauważyli pędzącego volkswagena. Przy ograniczeniu prędkości do 80 km/h kierowca poruszał się z prędkością 143 km/h. Na konto mężczyzny wpadło 10 punktów karnych i nałożony został mandat w wysokości 400 złotych.

Ostatni z kierowców został zatrzymany w Katowicach. Jadący toyotą mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 35 km/h. Za to wykroczenie policjanci ukarali kierującego 200-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Portal.Katowice.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic