Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Nikisz zaprasza na świąteczny jarmark!

2019-12-07

Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z mieszkańcami oraz Miastem Katowice, serdecznie zaprasza na XII edycję JARMARKU NA NIKISZU, który w tym roku upłynie pod znakiem piernika.

W tym roku na odwiedzających czekać będzie ok. 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca. Bezpłatne znajdują się w okolicy Porcelany Śląskiej, przy Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej, na terenie Galerii Szyb Wilson oraz przy Szpitalu Mavit przy ul. Szopienickiej. Parkingi najbliżej – w tym "Parking Pułaski" oraz "Parking Poniatowski" – będą płatne. Osiedle Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej są w tym roku zamknięte dla wjazdu samochodów – za wyjątkiem mieszkańców.

Inne atrakcje

Podczas Jarmarku wolontariusze Centrum Zimbardo prowadzić będą zbiórkę publiczną. Pieniądze przeznaczone zostaną na wyjazd edukacyjno-integracyjny młodzieży oraz wsparcie lokalnego zespołu NIE. 6 grudnia po sąsiedzku w Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 4, zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Pierniki. Podróż do krainy zmysłów". 8 grudnia przy ul. Krawczyka będzie można wziąć udział w akcja „Dar za Dar" – choinka dla krwiodawcy, organizowanej przez Fundację Kropla Życia, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Lasy Państwowe.

Zeszłoroczny Jarmark w Obliczach Metropolii:

Tak jak w poprzednich latach zachęcamy do skorzystania podczas JNN z bezpłatnej komunikacji publicznej. Na czas imprezy zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe z Katowic: S1 i S2, które będą obsługiwać m.in. parkingi jarmarkowe.

Linia S1 kursować będzie w relacji: Katowice Mickiewicza – Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku), z częstotliwością co 20 minut w piątek, oraz co 15 minut w sobotę i niedzielę. Połączenie obsługiwane będzie autobusami elektrycznymi na poziomie 94% wszystkich realizowanych kursów.

Linia S2 kursować będzie w relacji: Katowice Fabryka Porcelany – Katowice Cmentarz Komunalny – Nikiszowiec Kościół (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku), z częstotliwością co 15 minut w sobotę i niedzielę.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Oblicza Metropolii
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic