Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Katowickie kościoły mają już chrześcijańskie symbole na Google Maps

2019-09-22

Można już sprawdzić na przykładzie parafii ze swojej dzielnicy. Amerykański potentat internetowy Google spotkał się z krytyką i zarzutem dyskryminacji chrześcijan. W końcu zareagował.

Na powszechnie znanych i wykorzystywanych mapach i zdjęciach satelitarnych Google do oznaczenia różnych instytucji czy usług stosowane są przypisane im symbole. W przypadku miejsc religijnych wykorzystano identyfikowane z daną religią znaki. Dla muzułmanów półksiężyc, dla żydów gwiazda Dawida, dla hinduistów znak sylaby Om, a dla buddystów Koło Dharmy. Jedynie obiekty chrześcijańskie, niezależnie od obrządku, nie zostały oznaczone własnym znakiem, jakim jest krzyż, a tylko niejednoznacznym w odbiorze symbolem, prawdopodobnie fasady.

Sytuacja ta spotkała się z krytyką internautów, szeroko komentowaną m.in. w Polsce. Z uwagi na ten wyjątek w przyjętym stosowaniu symboliki na mapach, firmie Google zarzucono dyskryminację osób wyznań chrześcijańskich - katolików, protestantów, prawosławnych i innych obrządków opartych na chrześcijaństwie. Krytyka okazała się skuteczna. Po długich latach Google ostatecznie wprowadziło na swoich mapach znaki krzyża i zmiana ta jest widoczna już z terenu Polski.

Zobacz jak funkcjonuje Kreator Map Google:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic