Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

ZTM apeluje w sprawie defilady: usuńcie ogrodzenia

2019-08-13

"Apelujemy, przede wszystkim w imieniu pasażerów komunikacji miejskiej i mieszkańców GZM, do Organizatorów defilady o możliwie niezwłoczne usunięcie barierek oraz ich ewentualną ponowną lokalizację w godzinach zaplanowanego i zapowiedzianego zamknięcia ulic."

Treść apelu Zarządu Transportu Metropolitalnego do organizatorów defilady:

"Szanowni Państwo,

Tegoroczna defilada z okazji Święta Wojska Polskiego to dla mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii duże i ważne wydarzenie. Z pewnością wielu osobom dostarczy ono niezapomnianych i jednocześnie pozytywnych wrażeń.

Niestety organizacja takiego dużego przedsięwzięcia to także wiele utrudnień. W komunikacji miejskiej zaplanowano szereg zmian. Ich przygotowanie oraz wdrożenie było sporym wyzwaniem, gdyż obejmują one prawie 70 linii autobusowych i 12 tramwajowych w stolicy województwa. Część połączeń została zawieszona, innym skrócone lub zmienione zostały trasy. Rozumiejąc taką potrzebę, staraliśmy się wprowadzić takie zmiany, aby wszelkie niedogodności zminimalizować.

Trudno nam jednak zrozumieć rozlokowywanie na ponad 48 godzin przed rozpoczęciem głównej uroczystości barierek przy przystankach autobusowych. Nasze zdziwienie jest tym większe, gdyż wyłączenie centrum Katowic z ruchu kołowego zostało zaplanowane dopiero na jutro, na godzinę 19:00. Barierki owe stanowią duże utrudnienie, ale i zagrożenie dla pasażerów komunikacji – zarówno podczas wsiadania do, jak i wysiadania z autobusów.

W związku z powyższym, apelujemy, przede wszystkim w imieniu pasażerów komunikacji miejskiej i mieszkańców GZM, do Organizatorów defilady o możliwie niezwłoczne usunięcie barierek oraz ich ewentualną ponowną lokalizację w godzinach zaplanowanego i zapowiedzianego zamknięcia ulic. Zapewniamy, że pasażerowie docenią podjęcie tych działań, ponieważ podniesie to bezpieczeństwo jutrzejszych porannych i popołudniowych podróży.

Zarząd Transportu Metropolitalnego"

Próba generalna defilady w Katowicach:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, GZM, Fot. YouTube Ministerstwo Obrony Narodowej
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic