Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

76 Tour de Pologne - w najbliższą niedzielę!

2019-08-02

Zarówno Tour de Pologne, jak i trwający w tym samym czasie OFF Festival, odbywać się będą po raz dziesiąty w Katowicach. Tegoroczny wyścig kolarski będzie okazją do świętowania 100-lecia utworzenia Komitetu Olimpijskiego. Ulice we władanie kolarzy zostaną oddane drugiego dnia Wyścigu, 4 sierpnia w niedzielę.

Kolarze wystartują z Tarnowskich Gór, następnie przejadą przez Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie. W Katowicach pokonają 3 pętle po ścisłym centrum miasta. Katowicka pętla będzie mieć 20 km długości i poprowadzi od Słonecznej Pętli przez Strefę Kultury, Nikiszowiec, Dolinę Trzech Stawów, Osiedle Paderewskiego i Centrum. Meta tradycyjnie zlokalizowana będzie przy katowickim Spodku, gdzie zobaczymy kolarzy finiszujących na Al. Korfantego, w "świątyni sprintu". Towarzyszącym wydarzeniem kolarskim dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat będzie wyścig Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. Policjanci w radiowozach i na motorach poprowadzą peleton i zabezpieczą trasę przejazdu. W związku z organizacją imprezy pn.: „76 Tour de Pologne" policja informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym i w parkowaniu pojazdów.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać aby dzieci nie wybiegły na jezdnię Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenia przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.

Tour de Pologne w Katowicach:

Optyk Katowice

Praktyczne informacje


  • 4:00 Zmiana organizacji ruchu i zostanie zamknięta Al. Korfantego od ronda Ziętka włącznie z pętlą Słoneczną.

  • 12:50 Zamknięcie ulic trasy wyścigu „Mini Tour de Pologne” i wyłączone z ruchu zostaną Al. Korfantego od pętli Słonecznej przez Rondo aż do nawrotu przy skrzyżowania ulic Skargi i Moniuszki.

  • 16:00 pełne zamknięcie ulic trasy wyścigu „Tour de Pologne”.

  • 17:00 - w okolicach tej godziny przewidywany jest wjazd kolarzy na rundę.

  • 19:00 Stopniowe otwieranie ulic i przywracanie ruchu.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, KMP Katowice, Fot. YouTube skydakota
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic