Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Nowy czworonożny funkcjonariusz katowickiej policji

2019-07-26

Wyjątkowy funkcjonariusz zasilił szeregi Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. To Najn - półtoraroczny owczarek niemiecki. Najn jest psem patrolowo-tropiącym. Oprócz patroli może brać udział m.in. w zabezpieczeniach imprez masowych oraz w poszukiwaniach osób.

Od kilkunastu dni można już spotkać nowy policyjny duet na ulicach naszego miasta. Stałym opiekunem Najna jest bowiem st. sierż. Wojciechem Stępień z Zespołu Przewodników Psów Służbowych katowickiej komendy miejskiej. Wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym odbył kilkumiesięczny kurs specjalistyczny dla przewodników psów patrolowo-tropiących w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Najn będzie pełnił służbę patrolową oraz uczestniczył przy zabezpieczeniach imprez masowych. Ponadto Najn będzie brał udział w przeszukiwaniu terenów lub pomieszczeń w trakcie poszukiwań osób zaginionych. Do jego zadań należy również wytropienie drogi ucieczki sprawców przestępstwa. Nowemu "funkcjonariuszowi" w naszych szeregach oraz jego opiekunowi życzymy wielu sukcesów w codziennej służbie!

Jak wygląda szkolenie policyjnych psów:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube W Metropolii
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic