Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Biura na żądanie w katowickim Tiramisu

2017-10-11

Ponad tysiąc metrów kwadratowych zajmuje w katowickim kompleksie firmy Skanska Regus. To międzynarodowa firma na rynku biur „na żądanie”, proponująca między innymi usługi coworkingowe i wirtualne biura. Dlaczego Regus, który ma już na całym świecie trzy tysiące elastycznych punktów do pracy, wybrał właśnie Silesia Business Park?

- Od dłuższego czasu chcieliśmy otworzyć swój oddział w Katowicach. Kompleks Silesia Business Park daje nam możliwość dodania do naszego portfolio stolicy [województwa śląskiego], a co za tym idzie - zaoferowania tutejszym firmom, ale także biznesmenom podróżującym służbowo, możliwości skorzystania z dostępu do powierzchni biurowej „na żądanie” - tłumaczy Klaus Koponen, Country Manager Regus Poland.

Jego zdaniem biznes w Polsce rozwija się tak szybko, że trzeba oferować elastyczne biura, aby w pełni odpowiedzieć na ekspansję związaną wewnętrznym rozwojem firm i wejściem na polski rynek nowych inwestorów.

- A Regus odgrywa kluczową rolę w ułatwianiu rozwoju biznesowego, oferując dostęp do elastycznej powierzchni do pracy. Potrzebują jej wszystkie firmy, bez względu na swoją wielkość – podkreśla Klaus Koponen.

Na piątym piętrze budynku B kompleksu Silesia Business Park (nazywanym Tiramisu ze względu na wygląd elewacji) już można wynająć miejsce do pracy na rok, miesiąc, a nawet jeden dzień. W kompleksie Skanska można zarezerwować salę konferencyjną, pokój na spotkanie biznesowe czy pojedyncze biurko w otwartej przestrzeni. A wszystko jest dostępne 24 godziny na dobę.

Silesia Business Park - otwarcie budynku B:

- W Silesia Business Park swoje siedziby zdecydowało się już otworzyć wiele firm, reprezentujących różne branże i różną dynamikę wzrostu. Dzięki obecności Regus będą one miały dostęp do elastycznej powierzchni biurowej, która staje się coraz ważniejszym elementem w rozwoju biznesu – mówi Marek Stasieńko, dyrektor regionalny ds. wynajmu Skanska Property Poland.

Silesia Business Park to katowicki kompleks biurowy firmy Skanska, który docelowo będzie składał się z czterech budynków - każdy o powierzchni 12 tys. mkw. Już gotowe są pierwsze trzy. Ostatni będzie oddawany do użytku na przełomie III i IV kwartału 2018 roku. Wśród najemców obiektu B znalazły się już takie firmy jak Capgemini, Altium, Grupa Orbico czy kancelaria prawna KSP Legal & Tax Advice.

Silesia Business Park – kluczowe fakty i liczby:

• Kompleks docelowo będzie składał się z czterech bliźniaczych budynków biurowych.
• Powierzchnia najmu każdego z nich wyniesie ok 12 tys. mkw.
• Wysokość każdego z budynków od poziomu garaży to 52 m.
• Każdy budynek kompleksu uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold.
• W październiku 2015 r. budynki A i B Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam.
• Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni medusa group.
• Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

Aleksandra Waleńcik, Fot. YouTube SkanskaPropertyPL
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic