Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Mandatowe żniwa Straży Miejskiej na Trzech Stawach

2019-06-24

Katowice są Miastem Ogrodów... "Ale spróbuj do tych Ogrodów dojechać!" - pomyślało wczoraj wiele osób, które chciały skorzystać z atrakcji, jakie tego dnia oferowała Dolina Trzech Stawów. Znowu wielu kierowców padło ofiarą nieznajomości znaku "strefa zamieszkania", postawionego nie na osiedlu, a niemal w parku.

Katowicka dolina Trzech Stawów jest niezwykle popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców. Park ze stawami i atrakcyjną infrastrukturą czekającą na odwiedzających jest pełen każdego słonecznego dnia, a odkąd wprowadzono niehandlowe niedziele, wyraźnie widać, że katowiczanie zamiast stąpanie po kafelkach galerii handlowych, polubili właśnie to miejsce. Katowickie parki przeżywają wyraźny wzrost zainteresowania. A razem z nim deficytowe okazały się miejsca postojowe wokół.

Wczoraj poza wypoczynkiem na ławkach, łąkach wokół stawów i wyjątkowo popularnym placem wodnym dla dzieci, odbywały się w tym miejscu również zawody kajakowe oraz otwarty dla wszystkich plenerowy koncert zamykający festiwal Tauron Nowa Muzyka. Wiele wydarzeń, piękna pogoda i pełno zadowolonych ludzi. Tylko powrót do swojego samochodu okazał się niemiłą niespodzianką - za wycieraczką czekało wezwanie od Straży Miejskiej z informacją o popełnionym wykroczeniu.

Oczywiście nawet najwspanialsza pogoda nie zwalnia z przestrzegania przepisów drogowych. Smuci jednak sytuacja, w której miasto niedostatecznie zadbało o możliwość zaparkowania samochodu przy miejskich parkach, z których przecież chcielibyśmy, by mieszkańcy korzystali. A zostawienie samochodu przy leżącej przy parku ulicy Pułaskiego, wydaje się dla wielu naturalnym rozwiązaniem. ta ułożona z betonowych płyt droga, wygląda na dojazdową, nie osiedlową i tak kierowcy wpadają w pułapkę. Wciąż niewielu wie, że znak "strefa zamieszkania" wbrew intuicji nie pozwala zaparkować nawet w miejscach które nie są oznaczone znakiem zakazu parkowania.

Uroczyste otwarcie placu wodnego na Trzech Stawach

Niedawno utworzono przy Pułaskiego, poniżej sklepu Lidl, spory parking dla korzystających z parku. Niestety tych miejsc jest zdecydowanie za mało nawet w tygodniu, przez co w niedziele droga blokuje się, utrudniając dojazd mieszkańcom Osiedla Paderewskiego. Na pewno warto byłoby rozważyć przebudowę betonowego odcinka ulicy i utworzenie przy niej całego ciągu legalnych miejsc parkingowych. Warto również zauważyć, że 3 minuty spaceru od parku funkcjonuje ogromny zadaszony parking centrum handlowego "Trzy Stawy" - w niehandlowe niedziele cały pusty, a nadal dostępny. Pytaniem otwartym jest więc czy organizatorzy wydarzeń w parku mogą dogadać się z zarządcą parkingu centrum, by móc w swoich ogłoszeniach kierować kierowców również tam.

Na pytania te i narastający problem parkowania wokół Trzech Stawów powinno odpowiedzieć Miasto. Delegowanie do jego rozwiązania Straży Miejskiej jest dla mieszkańców rozwiązaniem przynoszącym najmniej pożądany efekt.


Nadesłane zdjęcie z wczoraj.

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic