Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

0KKS Katowice najlepszą drużyną XIX edycji "Z podwórka na stadion..."

2019-05-06

2 maja na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie dziewczyny z KKS Katowice w kategorii U-10 wystąpiły w finale XIX edycji "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". W wielkim finale rozgrywanym na PGE Narodowy katowiczanki zmierzyły się z Tęczą Bydgoszcz.

W meczu o miano najlepszej drużyny w Polsce w kategorii KKS Katowice pokonał Tęczę Bydgoszcz 2-0(1-0).
Bramkę dla Katowic strzeliła Antonina Dzierżęga, drugi gol był golem samobójczym. KKS Katowice w swojej grupie kwalifikacyjnej na boiskach Agrykoli wygrał 6-1 z Stilonem Gorzów, 5-0 z SMS Łódź oraz 6-1 z Włókniarzem Białystok. Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca katowiczanki na stadionie Legii wygrały dopiero po rzutach karnych ze "starymi" znajomymi, a mianowicie z Beniaminkiem Krosno 3-2, w regulaminowanym czasie widniał wynik 1-1. W półfinale KKS Katowice pokonuje Tarnovię Tarnów 3-1.

Oprócz zwycięstwa katowiczanki zdobyły również nagrody indywidualne.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Antonina Dzierżęga, która odebrała nagrodę z rąk Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, natomiast Oliwia Rak została królem strzelców.

KKS Katowice pod wodzą trenerów Tomasza Nawrockiego, Michała Cebuli oraz trenerki bramkarzy Jessici Ludwiczak, wystąpiły w składzie: Julia Dekarz, Zuzia Pańtak, Emilia Brusik, Oliwia Rak, Antonina Dzierżęga, Dominika Cebula, Janina Schmidt, Malwina Thamm, Milena Jeziorek(bramkarz), Laura Kosno.

Mecz finałowy dziewczynek w kategorii U-10:

Optyk Katowice

"Patrząc przez pryzmat wcześniejszych edycji turnieju wielu nas stawiało w roli faworyta jednak w poprzednich latach mieliśmy dziewczyny z różnych klubów, a to za sprawą współpracy z Krzysztofem Witkiem, który dobierał najlepsze zawodniczki ze śląska do naszego zespołu. Tak więc KKS stanowił niejako wyselekcjonowane zawodniczki wspomagane naszymi dziewczynami.

W tym roku postanowiliśmy bazować już tylko i wyłącznie na naszych zawodniczkach. Do Warszawy pojechaliśmy bardzo młodym zespołem, cztery dziewczyny były z rocznika 2009, a pozostałe bo aż sześć z rocznika 2010. Nasza wygrana to niewątpliwie ogromny sukces, wszyscy byliśmy nastawieni na fajną przygodę, dobrą integrację i cenne doświadczenie. Do Warszawy jechaliśmy na pełnym luzie, bez żadnej presji czy celów. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy dzielnie wspierali i dopingowali swoje pociechy." - mówi trener Tomasz Nawrocki.

Warto dodać, że w eliminacjach(finał wojewódzki) do turnieju ogólnopolskiego, który był rozgrywany na Stadionie Śląskim KKS Katowice zdobył w 5 meczach 65 bramek, nie tracąc żadnej.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. UM Katowice, Łączy nas piłka
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic