Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

W Katowicach ponownie pojawiły się patrole rowerowe

2019-05-07

Służba w ramach patroli rowerowych będzie odbywać się w okresie wiosenno-letnim, w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych. Policjanci na rowerach będą pełnili służbę przede wszystkim w miejscach rekreacyjnych miasta.

Rozpoczął się okres wiosenny, a aura coraz częściej zachęca do spędzania czasu poza domem. Zdecydowanie chętniej korzystamy z rowerów, łyżworolek oraz innego sprzętu sportowego, który umila nam chwile spędzone na powietrzu. Wzrasta również ilość odwiedzających miejsca rekreacji położone na terenie miasta, co powoduje niestety również wzrost zagrożeń. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo osób aktywnie spędzających czas na katowickich ulicach, trasach rowerowych czy w miejscach rekreacji i wypoczynku ponownie pojawiły się patrole rowerowe.

Decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Pawła Barskiego służba w ramach patroli rowerowych będzie odbywać się w okresie wiosenno-letnim, w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych. Policjanci na rowerach będą pełnili służbę przede wszystkim w miejscach rekreacyjnych miasta, takich jak parki, okolice zbiorników wodnych, lasów, no i oczywiście na trasach rowerowych.

Ale to nie jedyne miejsca, gdzie policjanci z grupy rowerowej będą kierowani. Mundurowych na rowerach będzie można spotkać także w centrum miasta, strefie kultury, czy innych miejscach, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione, jak chociażby zatłoczone parkingi, na których mieszkańcy Katowic oraz przyjezdni pozostawiają swoje samochody.

W Katowicach patroluje na rowerze również Straż Miejska:

Mundurowi na rowerach swoją obecnością będą oddziaływać nie tylko prewencyjnie, ale także będą podejmować interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Stróże prawa będą zwracać uwagę między innymi na osoby pijące alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które będą zakłócać bezpieczeństwo i porządek publiczny. Ponadto policjanci patrolując miasto, będą reagować na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy na drogach dla rowerów, ale również na kulturę jazdy rowerzystów i popełniane przez nich wykroczenia.

Mamy nadzieję, że służba pełniona w ten sposób pozwoli uniknąć kolejnych zagrożeń oraz wpłynie na wzrost bezpieczeństwa na lokalnych trasach rowerowych, w parkach i innych miejscach rekreacji, z których korzystają mieszkańcy.

Obecnie katowicka komenda dysponuje 10 rowerami, planowane są również wspólne patrole z funkcjonariuszami katowickiej Straży Miejskiej. 3 maja br. pierwsze patrole pojawiły się już na ulicach, między innymi w związku z zabezpieczeniem obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja oraz 98 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Straż Miejska w Katowicach
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic