Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Czy rozpoznajesz dworcowego kieszonkowca?

2018-09-29

Katowicka policja prosi o pomoc w identyfikacji złodzieja, który 7 września 2018 roku na dworcu autobusowym w Katowicach okradł podróżnego. Poszkodowany, po zapłaceniu za bilet schował swój portfel do saszetki, którą miał przewieszoną przez ramię.

Podróżny o godz. 15.20 kupił w kasie dworca PKS w Katowicach mieszczącym się przy ul. Skargi, bilet na przejazd do Krakowa. Na miejscu zapłacił gotówka a portfel schował do przewieszonej przez ramię saszetki. W portfelu prócz gotówki 1000 złotych w gotówce pokrzywdzony posiadał również dokumenty i karty płatnicze. Kiedy na wyznaczone stanowisko podjechał autokar, mężczyzna skierował się do luku bagażowego aby tam zostawić swoją walizkę.

Za pokrzywdzonym ruszył nieznany mężczyzna ubrany początkowo w ciemną kurtkę, który poruszał się bardzo blisko pokrzywdzonego. Następnie sprawca zdjął kurtkę i przewiesił ją sobie przez rękę, tak aby ukryć swoje działanie. Pierwszej próby kradzieży sprawca podjął się podczas oddawania bagażu do luku bagażowego, jednak ta próbna nie przyniosła zamierzonego efektu, wówczas sprawca powtórzył swoje działanie w kolejce do wejścia do autokaru.

Podróżny zorientował się, że padł ofiara złodzieja po kilkudziesięciu sekundach, jednak nie wiedział, w którym momencie dokładnie mogło dojść do kradzieży. Pokrzywdzony wycenił poniesione straty na na 1100 złotych.

Obecny jeszcze katowicki dworzec PKS:

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na zdjęciach prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji VI w Katowicach pod numerem całodobowo tel. 32 200 3850, 32 2002555, email kp6@katowice.ka.policja.gov.pl  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube K SKOT
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic