Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Zobacz jak wyglądają podrobione banknoty. Nie odróżnisz...

2019-01-29

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 4 osoby podejrzane o posiadanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów. Policjanci w aucie, pod tapicerką znaleźli i zabezpieczyli ponad 150 podrobionych banknotów

W sobotę, kilkanaście minut po godzinie 21.00 dyżurny katowickiej policji został powiadomiony przez właściciela jednego ze sklepów, że chwile wcześniej 3 mężczyzn zapłaciło za zakupy banknotami 100 złotowymi, które budziły wątpliwość co do ich autentyczności. Na miejsce pojechali wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Chwilę później na ulicy Daszyńskiego namierzyli samochód, w którym siedziało 3 mężczyzn i kobieta.

Podczas przeszukania osób oraz pojazdu policjanci znaleźli fałszywki, które były ukryte pod tapicerką. Łącznie zabezpieczono ponad 150 podrobionych banknotów o nominale 100 zł. Zatrzymane osoby to obywatele Gruzji, 3 mężczyzn i kobieta, w wieku od 27 do 30 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przestawienie zatrzymanym łącznie 7 prokuratorskich zarzutów dot. puszczenia w obieg oraz posiadania fałszywych banknotów.

Przykład podrobionych banknotów w Dolnym Śląsku:

Decyzją Sądu Rejonowego Katowice Wschód wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Śledczy ustalają teraz czy zatrzymane osoby mają związek z innymi podobnymi przestępstwami.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Bolec.Info
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic