Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Zatrzymał kierowcę z blisko trzema promilami!

2018-04-16


Wywiadowca z katowickiej komendy miejskiej w czasie wolnym od służby zatrzymał 30-latka, który najpierw szedł chodnikiem pijąc piwo, a następnie wsiadł do samochodu i cofając uderzył w inne zaparkowane auto.

Policjant podbiegł do jego samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Policjant z katowickiej komendy, na co dzień pełniący służbę w ogniwie wywiadowczym, będąc poza służbą w Katowicach na ulicy Bankowej zauważył dwóch mężczyzn, którzy idąc chodnikiem spożywali alkohol. Po chwili wsiedli oni do samochodu marki Hyundai. Kierowca z impetem ruszył do tyłu, uderzając w zaparkowany tam inny samochód.

Policjant podejrzewając, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy, podbiegł do auta i wyjął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Policjant powiadomił o wszystkim dyżurnego, który wysłał na miejsce patrol ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości 30-latka wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.

O dalszym losie nietrzeźwego kierowcy zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Fot. KMPSP w Katowicach


  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Tychy na Sygnale
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic