Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Zatrzymani za włamanie do... lodówki z napojami

2019-12-04

Wywiadowcy katowickiej komendy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do lodówki z napojami stojącej przy jednym z kiosków w katowickiej Ligocie. Teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w noc 27 listopada br. zatrzymali dwóch mężczyzn, który włamali się do lodówki z napojami, która stała przy jednym z kiosków w katowickiej Ligocie. Policjanci otrzymali zgłoszenie od dwóch zamaskowanych osobach, które miały obserwować kiosk i pobliski sklep spożywczy.

Po przybyciu na miejsce wywiadowcy zauważyli wybitą szybę w drzwiach lodówki z napojami. Nieopodal miejsca zdarzenia stróżę prawa ujawnili mężczyznę pasującego do rysopisu ze zgłoszenia, który trzymał w rękach kilka butelek z napojami.

Następnie po dalszej penetracji terenu i krótkim pościgu zatrzymali drugiego ze sprawców włamania. Zatrzymani to dwóch 18-latków z Katowic. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Podejrzanym przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznali. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają.

Superszybkie radiowozy katowickiej policji:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Portal.Katowice.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic