Dzieje się w Katowicach - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice  Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Jechał pijany... cudzym samochodem

2018-08-16


Miała to być kontrola jakich policjanci tzw. drogówki wykonują bez liku. Jednak efekt zatrzymania do kontroli kierowcy samochodu marki renault był dość niespodziewany nawet dla doświadczonych policjantów.

Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, na ul. Górniczego Stanu na Giszowcu postanowił zatrzymać do kontroli jednego z kierowców. Po zatrzymaniu pojazdu, mundurowi przystąpili do sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego "renówką", jak się okazało wynik nie był neutralny. Badanie wykazało, że kierujący miał w organizmie ponad 0,4 promila alkoholu.

Jak pokazały dalsze czynności wynik badania nie był końcem kłopotów 31-letniego mieszkańca Katowic. Zgodnie z kanonami sztuki policyjnej funkcjonariusze sprawdzili w komputerowej bazie, dane kierowcy, jego pasażera oraz kontrolowanego pojazdu. I w tym przypadku wynik również nie był neutralny. Okazało się bowiem, że samochód, którym poruszała się kontrolowana para, został skradziony w jednym z powiatów województwa łódzkiego.

Na miejsce zostali wezwani policyjni technicy, którzy wykonali dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Para podróżująca kradzionym samochodem została zatrzymana, natomiast samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. O odnalezieniu skradzionego renault powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji, z terenu której skradziono ten samochód.

Zobacz video z Doliny Trzech Stawów:

Ta sytuacja potwierdza to o czym pisali w ostatnim czasie, że dzięki pracy policjantów na terenie Katowic wzrosło wykrycie skradzionych samochodów. Fakt, że samochód został skradziony w innym mieście czy województwie nie oznacza, że osoby poruszające się nim w innej części kraju mogą czuć się bezkarnie.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube W Metropolii
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic