Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

90'FESTIVAL zawitał do Katowic!

Katowice, Dolina Trzech Stawów, 12 sierpnia 2017


„Another night, another dream” zaśpiewała do wszystkich, którzy bawili się na 90'FESTIVAL szeroko uśmiechnięta Karin Kasar, wokalistka REAL McCOY. Oczywiście, absolutnie nikt nie miał ochoty ruszyć się nawet na centymetr poza teren festiwalu. To była właśnie ta noc! Katowice, Dolina 3 Stawów.

Sam pomysł na 90'FESTIVAL zrodził się w 2013 roku, a wszystkie jego wcześniejsze edycje miały miejsce w Bielsku-Białej. Sympatyk wydarzenia, zapytany o zmianę lokalizacji, podkreślił, że Katowice są miastem muzyki i festiwali, i że jest to absolutnie najlepsza lokalizacja dla tego typu imprez.

Zatem nie mogło być inaczej. Czwarta edycja zawitała do naszego miasta, obiecując wspaniałą zabawę - nostalgiczną podróż w czasie do szalonych lat 90-tych!

Kiedy: 12 sierpnia 2017
Gdzie: Katowice - Dolina Trzech Stawów
Bilety: 79 zł - normalny, 49 zł - ulgowy, 500 zł - VIP
Organizator: EXTO Sp. z o.o.

Zobacz naszą relację video:

BY SPOTKAĆ SIĘ BLISKO Z FANAMI


Jak to zwykle przy okazji organizacji tak wielkich wydarzeń bywa, nie obyło się bez pewnych utrudnień. Przyjazd jednej z gwiazd wieczoru stanął pod znakiem zapytania. Niestety, okazało się, że lot Fun Factory został odwołany. Szczęśliwie dla wszystkich, po szybkiej interwencji ze strony organizatora i załatwieniu transportu zastępczego, formacja ostatecznie stanęła wieczorem w sobotę na deskach sceny. Ku ogromnej i nieskrywanej uciesze publiczności. Natomiast wszyscy, którzy tak bardzo liczyli na występ Alexa Christensena z U96 muszą poczekać trochę dłużej, na inną okazję. Na rozpoczynającej całe wydarzenie konferencji prasowej oficjalnie zostało potwierdzone, że z powodu choroby, DJ niestety nie dotrze na festiwal.

Taneczne święto na 3 Stawach rozpoczął polski duet JAMROSE & KASIA LESING a zaraz po nich, na scenie stanął kolejny rodzimy artysta, DJ MARCO. Następnie publiczność była zagrzewana do zabawy przez wykonawcę GARY B. znanego z formacji MAXX oraz przez zespół REAL McCOY z niezwykle charyzmatycznym wokalistą O-JAY i olśniewają Karin. O-JAY dał się nawet ponieść chwili i zszedł ze sceny, robiąc rundkę między fanami. Spora część uczestników festiwalu mogła sobie przybić z nim piątkę. Z każdym kolejnym wykonawcą i płynącym z głośników refrenem znanego kawałka, pod sceną robiło się coraz tłoczniej i goręcej.

CZY WY TEŻ ŚPIEWALIŚCIE?


Muzyczne sety zaserwowane w dalszej części wieczoru przez DJ JAM El MAR oraz DJ QUICKSILVER miały oddziaływać nie tylko na zmysł słuchu uczestników 90'FESTIVAL. JAM El MAR (znany z formacji JAM & SPOON ) zaserwował katowickiej publiczności nie lada gratkę. Na to wielkie muzyczne wydarzenie przyjechała prosto z Florydy wokalistka PLAVKA, która w latach 90-tych nagrała kilka niezapomnianych kawałków z duetem JAM & SPOON. Właśnie te piosenki można było usłyszeć podczas czwartej edycji festiwalu.

Jedną z takich formacji, bez której nie może obyć się festiwal z taneczną muzyką lat 90-tych, to FUN FACTORY. Artyści dali wspaniały koncert, podczas którego nie zabrakło oczywiście takich hitów jak „I Wanna B With U” czy „Doh Wah Diddy”, odśpiewany wspólnie z publicznością. Nastrojowe wykonanie coveru piosenki „Stand by me” w wersji a capella, wprowadziło katowicką publiczność w refleksyjny nastrój. W świetle fleszy nagrywających komórek, Balca Tözün, pierwsza wokalistka FUN FACTORY, odśpiewała ten wielki przebój Ben E. Kinga.

EMOCJE SIĘGAJĄ ZENITU!


Wykonawca, na którego występ najprawdopodobniej wyczekiwała większość bawiących się osób na festiwalu, to SCOOTER. Podczas koncertu było wszystko to, co najważniejsze, czyli ogromna dawka energetycznej muzyki i te najbardziej znane utwory formacji. Poza tym, w trakcie show nie zabrakło tego co sprawia, że poziom adrenaliny może się podnieść jeszcze bardziej. Było sporo pirotechniki oraz bardzo gorąca oprawa taneczna.

Pomimo upływu lat, kawałki formacji SCOOTER wywoływały bardzo entuzjastyczne reakcje tłumu, a sam wykonawca popisał się niezłą kondycją. Warto wspomnieć, że SCOOTER nadal tworzy, a jego nowa płyta zapowiadana jest już na wrzesień tego roku. Artysta obecną trasą koncertową świętuje swoje 25 lecie twórczości. Całość imprezy 90'FESTIVAL zakończył występ DA HOOL (aka DJ HOOLIGAN).

Jedną z niespodzianek przygotowanych przez organizatorów były pokazy pole dance w wykonaniu kilku niezwykle zdolnych dziewczyn.


Zobacz Katowice w nostalgicznym spocie festiwalu!W trakcie festiwalu zapowiedziała się pierwsza formacja, która zagości na przyszłorocznej edycji. Co wiemy na ten moment? 90'FESTIVAL w 2018 roku ponownie odbędzie w Katowicach, a jedną z gwiazd, która została zaproszona i potwierdziła swój udział w imprezie jest SOLID BASE. Zatem, do zobaczenia już za rok!

Joanna Mielnikiewicz

O miejscu wydarzenia

Pole festiwalowe:

  • 90'Festival 2017
    Katowice, Dolina Trzech Stawów
    (zbieg ul. Trzech Stawów i Francuskiej)

Niedaleko pola zatrzymują się:

  • autobusy (Katowice Francuska WORD) – 51, 110, 133, 170, 600, 900
 Zobacz inne relacje 

 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic