Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Metalmania po 30 latach wciąż przyciąga fanów metalu

2018-04-22

Wspominamy już drugą, po zeszłorocznej reaktywacji festiwalu, edycję Metalmanii. W katowickim Spodku odbyło się największe metalowe święto tego roku w Polsce - na dwóch scenach zaprezentowała się czołówka zagranicznej i polskiej sceny metalowej! Fani ciężkiej muzyki mieli również okazję do tego, by spotkać się twarzą w twarz z zespołami występującymi na festiwalu i zdobyć autograf swoich ulubieńców.

W kwietniu w Spodku wystąpiły 24 zespoły sceny metalowej z całego świata. Headlinerem tegorocznego festiwalu był norweski zespół Emperor. Współgospodarzem XXIV edycji festiwalu Metalmania jest Miasto Katowice.

Metalmania była nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku w Polsce, ale też, już tradycyjnie, prawdziwym metalowym świętem. Festiwal pozostał wierny swojej formule i fani jak zwykle mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców. Tegoroczne wydarzenie wzbogacone było także o wiele pozamuzycznych atrakcji.

Jak na prawdziwy festiwal przystało nie mogło się też obyć bez strefy handlowej. W Spodku dostępne były m.in. stoiska handlowe wytwórni płytowych (Pagan Records, Arachnophobia Records, Old Temple i Unquiet Records, Selfmadegod Records, Malignant Voices, Defense Records oraz kwartalnik 7 Gates) oraz sklepów (Rock-Files, Rock2Wear, Szataniec, In Rock, Viking Emporium, Kultura Gniewu). Stanowisko promocyjne miał też Rock'n'Roll Tattoo and Piercing oraz studio TABU. Nie zabrakło też stoiska z oficjalnym merchem zespołów oraz stoisko Metal Mind Productions z festiwalowymi koszulkami, bluzami i gadżetami.

Krótki film dokumentalny o tegorocznej Metalmanii:

METALMANIA 2018

Scena główna:
EMPEROR
NAPALM DEATH
ASPHYX
DESTROYER 666
KAT&ROMAN KOSTRZEWSKI
MEKONG DELTA
DEAD CONGREGATION
SKYCLAD
XENTRIX
INSAMMER
WOLF SPIDER
BLAZE OF PERDITION

Druga scena:
ANIMA DAMNATA
RAGEHAMMER
VOIDHANGER
VISCERA
ALASTOR
TERRORDOME
KULT MOGIŁ
INVERTED MIND
SHODAN
MINETAUR
ROADHOG
KETHA  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Metal Mind
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic