Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Orszak Trzech Króli w Katowicach

2018-01-07

W tym roku po raz pierwszy katowicki Orszak miał swój finał na placu przed pomnikiem na Osiedlu Paderewskiego. Orszak, tradycyjnie już rozpoczął się pod katowicką katedrą, a na jego trasie zorganizowano trzy przystanki, z tematycznymi pokazami teatralnymi i tanecznymi.

Tegoroczny Orszak w Katowicach zebrał wielką liczbę uczestników, będąc dużą atrakcja dla najmłodszych. Wyjątkowo ciekawie prezentowały się występy grup teatralnych na drodze przemarszu. Widać było, że występujący włożyli w swoje postacie dużo pracy i talentu. Do minusów tegorocznego wydarzenia można natomiast zaliczyć nagłośnienie, przez które śpiewano kolędy - było zbyt głośne, zagłuszało i zniechęcało uczestników marszu do śpiewania samemu.

Orszak Trzech Króli jest uliczną świąteczną, bożonarodzeniową, chrześcijańską paradą organizowana w miastach Hiszpanii, w niektórych miastach Meksyku i w innych miastach świata. W Polsce wydarzenie jest organizowane od początku wieku, a od 2011 z powodu uczynienia 6 stycznia dniem wolnym od pracy zainteresowanie orszakami znacznie wzrosło.

Pomysł Orszaków według polskiego scenariusza został podchwycony przez inne kraje - 2013 roku orszaki odbyły się na Ukrainie i w Republice Środkowoafrykańskiej, a w 2014 roku we Włoszech, w Watykanie, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz naszą relację z katowickiego Orszaku:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Portal.Katowice.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic