Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Katowice Business Run przyciągnął 2500 zawodników

Dolina Trzech Stawów, 2017-09-04

W niedzielę, 3 września w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach odbyła się piąta edycja biegu Katowice Business Run. W sztafecie wzięło udział aż 2500 zawodników z kilkuset firm. Jak co roku bieg ma również cel charytatywny.

Bieg wystartował w niedzielę o godzinie 10:30 w Dolinie Trzech Stawów, pomiędzy parkingiem na ulicy Pułaskiego a Stawem Ozdobnym, gdzie zlokalizowana była również meta. Trasa sztafety wiodła wokół Doliny. Dystans do przebiegnięcia przez jednego zawodnika to 3,78 kilometra, czyli 18,9 km dla całego zespołu. Na starcie stęneli reprezentanci ponad 150 firm, także tych, które są jednocześnie organizatorami biegu – Capgemini, Rockwell Automation, Nexteer Automotive Poland i JCommerce. Pobiegły nie tylko drużyny z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy mniejszych przedsiębiorstw, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury.

Świetna atmosfera, zdrowa rywalizacja, integracja pracowników wewnątrz drużyn, a jednocześnie chęć niesienia pomocy sprawiają, że liczba uczestników Katowice Business Run z każdą edycją powiększa się. W tym roku charytatywnym celem katowickiego biegu była pomóc sześciu osobom, które musiały poddać się amputacji i potrzebują obecnie kosztownych protez i rehabilitacji. Na ten cel przy okazji biegu udało się w tym roku uzbierać aż 197 tysięcy złotych.

Zobacz jak wyglądał katowicki bieg w zeszłym roku:

Poland Business Run organizowany jest w Katowicach już po raz piąty. Imprezę objął patronatem Prezydent Katowic Marcin Krupa. Wydarzenie od samego początku łączy charytatywną pomoc, promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. Od pierwszej edycji Poland Business Run udało się zmienić życie już 138 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących.

- Katowice Business Run to wspaniała inicjatywa z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze jej celem jest niesienie realnej pomocy osobom potrzebującym. Po drugie Business Run to promocja zdrowego trybu życia. Po trzecie ten wyjątkowy bieg ma charakter integracyjny - pozwala spotkać się w jednym miejscu ludziom w różnym wieku, reprezentującym rozmaite grupy zawodowe, sportowym zawodowcom i amatorom. Jestem przekonany, że w tym roku także nie zabraknie pozytywnych emocji podczas biegu – podsumował Prezydent Katowic.


Dolina Trzech Stawów - miejsce biegu Katowice Business Run

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Poland Business Run
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic