Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Ruszaj w trasę

Orzeźwienie na szlakach rowerowych


Rowerowe szaleństwo obiegło całe miasto. Z roku na rok coraz więcej ludzi przekonuje się do tego, że rower to najlepszy środek lokomocji, a miasta doceniają tych, którzy wolą rowery od autobusów. Dzięki rowerowym trasom miasta pokazują swoje najlepsze oblicze. Potwierdzają, że są przyjazne, ekologiczne, a przede wszystkim, że dobrze się w nich żyje.

Na rowerach jeździ się dziś wszędzie: do pracy, na plażę i na spotkanie z przyjaciółmi. Jednak najwspanialsze są wyprawy na rowerowe szlaki, których przybywa z każdym rokiem w naszych miastach. Podczas rowerowych wypraw można odkryć nowe, wcześniej nieznane atrakcje, ale też spojrzeć na znane miejsca z zupełnie nowej perspektywy.

Idealnym towarzyszem takich wypraw będzie bezalkoholowa Warka Radler. Dzięki wygodnej odkręcanej butelce można ją spakować do plecaka i cieszyć się orzeźwieniem o każdej porze dnia i każdej sytuacji.

Historia powstania receptury radlera jest ściśle związana z rowerami, dlatego w wersji bezalkoholowej czyni ją to najbardziej odpowiednim napojem dla rowerzystów, którzy mogą bez ograniczeń cieszyć się jej smakiem.

Dlatego tym razem wspólnie z Warką Radler 0,0% zachęcamy do odkrywania najlepszych miejsc w mieście z perspektywy roweru.


NA ROWERZE PO ŚLĄSKU

Na rowerowej trasie od Nikiszowca do Parku Śląskiego można zobaczyć miejsca, które są nierozerwalnie związane ze Śląskiem: poczynając od architektury, a kończąc na muzyce. Trasa o długości 18 km prowadzi przez:


Nikiszowiec

Osiedle budowane w latach 1908-1919. Leży we wschodniej części Katowic, przy granicy z Mysłowicami. Osiedle zawdzięcza nazwę zbudowanemu tutaj na początku XX wieku szybowi kopalnianemu „Nickischschacht” (dziś “Poniatowski”). Nikiszowiec był tłem filmów znanych reżyserów, np. Kazimierza Kuca, Lecha Majewskiego czy Janusza Kidawy Błońskiego


Giszowiec

Kolejne osiedle, również zasłużone dla polskiej kinematografii (kręcono tam m.in “Paciorki Jednego Różańca”). Warto zobaczyć stojącą przy nim, karczmę śląską (obecnie Dom Kultury Szopienice – Giszowiec). Miało ono również swój „epizod amerykański” - w latach dwudziestych XX w. wybudowano tu niewielką kolonię, w której mieszkali amerykańscy pracownicy z rodzinami. Wolny czas Amerykanie spędzali grając na Giszowcu w golfa. Tuż za ich kolonią rozciągały się olbrzymie pola golfowe.


Dolina Trzech Stawów

Park i kompleks rekreacyjno-sportowy, znajdujący się w Katowicach, w dzielnicy Muchowiec. Dolina Trzech Stawów ma powierzchnię 86 ha, w tym 9 ha powierzchni wodnej. Z doliną sąsiaduje lotnisko Katowice-Muchowiec, którego głównym użytkownikiem jest Aeroklub Śląski.


Muzeum Śląskie

Nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, znajdujący się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”, wraz z innymi powstającymi tutaj instytucjami tworzy Strefę Kultury - nowe centrum życia kulturalnego miasta.


Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Projekt siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) został wyłoniony w międzynarodowym konkursie. Dwa place wejściowe oraz park miejski stanowią przestrzeń publiczną - wypełniono je 450 drzewami i wieloma atrakcjami, jak fontanny, zabawki muzyczne, labirynt czy amfiteatr.


Spodek

Jest to jeden z pierwszych w skali światowej obiektów z dachem zrealizowanych w koncepcji tensegrity. Ważąca 300 ton stalowa konstrukcja kopuły połączona jest z zewnętrznym stalowym pierścieniem za pomocą 120 lin nośnych w formie prętowo-cięgnowych kratownic, na których osadzone jest pokrycie dachowe.


Park Śląski

Oaza zieleni w naszej aglomeracji. Zajmuje 620 ha i jest jednym z największych parków miejskich w Europie. Bardzo dobre miejsce, żeby zakończyć rowerową wyprawę i orzeźwić się bezalkoholową Warką Radler 0,0%.


Dzięki rowerowi wszystkie miejsca, nawet te, które znamy i mijamy na co dzień, nabierają nowego znaczenia i bliskości. Warka Radler 0,0% w wygodnej plastikowej butelce jest niezastąpionym towarzyszem takich wypraw – gasi pragnienie i smakuje, a co więcej, można po nią sięgać w każdej sytuacji i bez żadnych ograniczeń.


"Historia powstania receptury radlera jest ściśle związana z rowerami, dlatego w wersji bezalkoholowej czyni ją to najbardziej odpowiednim napojem dla rowerzystów, którzy mogą bez ograniczeń cieszyć się jej smakiem."

 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic