Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

4. edycja Tatoo Konwent w Szybie Wilson

23-24 września 2017 - Katowice, Szyb Wilson, Oswobodzenia 1 (Janów/Nikiszowiec)

W weekend 23-24 września w Katowicach odbędzie się kolejna odsłona festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. W Galerii Szyb Wilson zgromadzi się ponad 150 tatuatorów z całej Polski. Jak co roku Jury oceniające wystawiane w konkursach wzory wybierze m.in. najlepsze tatuaże związane ze Śląskiem. W programie imprezy znajdą się tradycyjnie już koncerty muzyczne, występy performerów i pokazy specjalne.

Tattoo Konwent jest cyklicznym, ogólnopolskim spotkaniem ze sztuką tatuażu artystycznego, które gości w kilku największych miastach w Polsce. Również tej jesieni impreza odbędzie się w Katowicach.

W tym roku katowicka odsłona Tattoo Konwent po rocznej przerwie wraca do katowickiej Galerii Szyb Wilson - zrewitalizowanej industrialnej przestrzeni ze świetnym klimatem, która pełni obecnie funkcję galerii sztuki współczesnej oraz miejsca, w którym organizowane są festiwale i koncerty muzyczne.

W Polsce działa wielu utalentowanych i uznanych tatuażystów. Zdobywane na konwencjach wyróżnienia budują ich prestiż, dlatego chętnie uczestniczą w wydarzeniach tego typu. Tattoo Konwent jest jednak nie tylko wydarzeniem tworzonym z myślą o branży tatuatorskiej. Organizatorzy chcą pokazać jak rozwinęła się sztuka tatuażu przez ostatnie lata, jak niesamowicie skomplikowane wzory mogą powstawać na ciele. Chcą również oswajać szerokie grono odbiorców z tatuażem, w tym wszystkich tych, którzy w kierunku wytatuowanych ciał spoglądają niechętnie.

W ramach atrakcji dodatkowych na Tattoo Konwent, jak co roku, będzie można uczestniczyć w koncertach i wystawach. Poza tym, organizatorzy przygotowali jeszcze takie niespodzianki jak pokaz pole dance czy pokaz sztuki barmańskiej. Przestrzenie Galerii Szyb Wilson podzielone zostaną na specjalne strefy: modową, motoryzacyjną, barberską i animacyjną dla dzieci. Nie zabraknie food tracków oferujących modne i smaczne posiłki oraz różnego rodzaju przekąski. Zatem każdy uczestnik na pewno znajdzie coś dla siebie.

Tattoo Konwent Katowice

KONKURS! Do wygrania są 4 pojedyncze karnety na cały dwudniowy Tattoo Konwent 2017 w Katowicach! By otrzymać bilet wystarczy udostępnić tę stronę na Facebooku oraz odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

Jaki masz pomysł na niepowtarzalny tatuaż?

Odpowiedź z nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Tattoo Konwent 2017". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 17 września 2017. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo.


Idea Tattoo Konwent:

Tattoo Konwent to niecodzienne spotkanie ze sztuką tatuażu. Podczas dwudniowego festiwalu, odwiedzający mają okazję na żywo zaobserwować jak powstają autorskie tatuaże tworzone przez najbardziej utalentowanych tatuatorów z kraju i zagranicy. Każdorazowo, w części wystawienniczej spotkać można co najmniej stu artystów reprezentujących różne style tatuowania. Przedstawiciele studiów tatuażu wykonują autorskie wzory na skórze umówionych wcześniej na sesję modeli.


Podczas Tattoo Konwent odwiedzający mają szansę nie tylko zapoznać się z ofertą branży tatuatorskiej, ale również obejrzeć pokazy sztuk alternatywnych i sportów ekstremalnych, zobaczyć wystawy artystyczne, posłuchać seminariów, muzyki na żywo i dowiedzieć się czegoś nowego podczas warsztatów. Oprócz atrakcji odbywających się na scenie pokazowej Tattoo Konwent zapewnia także dodatkowe rozrywki. Dotychczas uczestnicy mogli wziąć udział między innymi w targach mody ulicznej, zjeść na festiwalu foodtracków czy wyluzować się na miejskiej plaży.


2016 roku Poznań oraz Łódź dołączą do grona miast goszczących Tattoo Konwent! Wśród dotychczasowych lokalizacji znajdują się też Gdańsk, Wrocław i Katowice. Pierwsza impreza pod szyldem Tattoo Konwent odbyła się w 2009 roku w Centrum Stocznia Gdańsk i przyciągnęła 2500 odwiedzających. Dzisiaj w ciąg roku wydarzenia z cyklu Tattoo Konwent są odwiedzane przez ponad 32000 osób. Wspólnie z wami udowadniamy, że tatuaż to piękna sztuka dla każdego!

Tattoo Konwent Katowice


Gdzie, kiedy i za ile?

Miejsce i czas:

Ceny biletów:

 • BILETY:
  35/45 zł - bilet jednodniowy
  45/60 zł - karnet dwudniowy
  115 zł - karnet dwudniowego dla trzech osób
  200 zł - karnet dwudniowy VIP
 • Tu kupisz bilety
 • WAŻNA INFORMACJA:
  W ramach specjalnej akcji, wszystkie osoby po 60. roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu za darmo. Wolny wstęp na festiwal mają również dzieci do 12. roku życia.
Odwiedź fascynujący świat tatuażu. Weźmiesz udział w koncertach, pokazach, a także zainspirujesz się oglądając przy pracy czołowych polskich artystów tatuażu!

— Organizatorzy Tatoo Konwent


 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic