Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

The Australian Pink Floyd Show

6 maja 2014, godz. 20.00 – Katowice, Spodek

The Australian Pink Floyd przybędzie do naszego kraju na 2 koncerty w ramach trasy, podczas której wystąpią z nowym programem koncertowym "Set The Controls". W dwugodzinnym tribute The Australian Pink Floyd Show grupa zaprezentuje takie utwory z płyt Pink Floydów jak: Wish You Were Here, The Dark Side Of The Moon oraz Division Bell, będzie także prawdziwa niespodzianka dla fanów, którzy sami będą mogli wybrać utwory, jakie znajdą się na koncertowej setliście.

Zespół w doskonały sposób potrafi uchwycić i przekazać ducha muzyki Floydów, przyciągając uwagę niesamowitymi wizualizacjami i efektami specjalnymi. Wizyta The Australian Pink Floyd w Polsce 2014 będzie już siódmą. Po raz pierwszy grupa zagrała w 2008 r. w katowickim Spodku. Każdy koncert jest niezapomniany i to najlepsza okazja, by dowiedzieć się, na czym polega ponadczasowy fenomen Pink Floyd.

W istocie są naprawdę bardzo, bardzo dobrzy

— David Gilmour

Gitarzysta Pink Floyd

The Australian Pink Floyd Show to koncertowa sensacja, już ponad 3 mln widzów na całym świecie miało okazję zapoznać się z magią Pink Floyd w wykonaniu tego zespołu, a The Times opisuje show TAPFS jako “the gold standard”. Formacja w doskonały sposób potrafi uchwycić i przekazać ducha muzyki Floydów oraz samo jej brzmienie, przyciągając uwagę niesamowitymi wizualizacjami i efektami specjalnymi.


The Australian Pink Floyd Show to zespół, który przez wiele lat pracował na swój ogromny sukces doprowadzając swój występ do perfekcji. Zespół tworzą znakomici muzycy, którzy zdecydowali się poświęcić ogromną część swojego życia, aby stworzyć fantastyczne widowisko, które zdoła sprostać legendzie. Dbałość o każdy najmniejszy szczegół, zatrudnienie techników oświetleniowych, jak również akustyka Colina Norfielda, którzy współpracowali z zespołem Pink Floyd powoduje, że ich koncerty to idealna rekonstrukcja występów Floydów. Muzycy z niebywałym pietyzmem podchodzą do kwestii brzmienia, używając dokładnie tych samych instrumentów na których grali słynni Brytyjczycy. Kunszt, jak i profesjonalizm całego przedsięwzięcia docenił sam zespół Pink Floyd, który niejednokrotnie pojawiał się na koncertach TAPFS. W 1996 roku formację spotkał niezwykły zaszczyt, grupa The Australian Pink Floyd Show została poproszona o występ na 50 urodzinach samego Davida Gilmoura, gdzie do muzyków na scenie dołączyli Richard Wright i Guy Pratt, aby wspólnie wykonać utwór "Comfortably Numb"! W rezultacie The Australian Pink Floyd Show jako jedyny ‘tribute band’ zespołu Pink Floyd zyskał oficjalne uznanie formacji oraz specjalną rekomendację samego Davida Gilmoura.

Materiał organizatorów

Gdzie, kiedy i za ile?

Miejsce i czas:

 • Hala Widowiskowo-Sportowa "Spodek"
  Katowice, Al. Korfantego 35
 • 6 maja 2013 roku
  Początek koncertu: godz. 20:00
  Otwarcie bram: godz. 18.30

Ceny biletów:

 • 335/ 350 zł – loża
 • 185/ 200 zł – sektory czerwone i zielone H, J i płyta B
 • 140/ 155 zł – sektory czerwone i niebieskie (do X rz.)
 • 120/ 135 zł – sektory niebieskie (od XI rzędu)
 • 160/ 175 zł – sektory ziel. E, F, G, K, L, M, płyta A i C
Grają lepiej Pink Floyd niż Pink Floyd

— "Daily Mail"

Londyn

Najlepszy Tribute Show na świecie

— "The Times"

Londyn

W istocie są naprawdę bardzo, bardzo dobrzy

— David Gilmour

Gitarzysta Pink Floyd

 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic