Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Nowy Rok z Panorama Fitness!

Katowice, ul. Studencka 22 (Ligota)

Panorama Fitness na katowickiej Ligocie to miejsce, gdzie spełnisz marzenia dotyczące kształtowania sylwetki i poprawy kondycji ciała. Wykwalifikowana kadra jest po to, aby spełniać twoje oczekiwania i pomóc w dążeniu do celu. Początkującym klub Panorama Fitness oferuje inspirację, zaawansowanym motywację. Szeroki wachlarz zajęć grupowych, siłownia i wsparcie trenera, dobra zabawa, jak również ciężka praca nad własnym ciałem i umysłem.

Cycling, Tabata, Aerobox, Pump, Pilates, Zdrowy Kręgosłup, Zumba, Step & Shape, Fit Ball - to tylko wybrane zajęcia, które prowadzi zespół profesjonalnych instruktorów, służących Wam pomocą i radą.

Po zajęciach klub zaprasza na regenerujący posiłek i napitek w Klubie Panorama - restauracji po sąsiedzku!

KONKURS! Utrzymaj w Nowym Roku silne postanowienie - zadbaj o swoją formę! Do wygrania mamy całodzienne wejściówki do Panorama Fitness dla trzech osób na siłownię i salę fitness! Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Co cenisz w zajęciach grupowych najbardziej, a co w treningu indywidualnym na silowni?

Odpowiedź z nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@ysruknok mailem o temacie "Konkurs Panorama Fitness". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do 30 czerwca. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo.Co to jest fitness?

Początki fitnessu łączyć należy z wynalezieniem i rozpowszechnieniem podstawowej formy gimnastyki rekreacyjnej jaką był aerobik. Kolebką aerobiku są Stany Zjednoczone. Za wynalazcę tej formy ćwiczeń uznawany jest dr Kenneth Cooper, który w latach 70. był lekarzem w Narodowej Agencji Aeronautyki USA (NASA). Opracowywał on programy kondycyjne dla amerykańskich kosmonautów. Przeprowadził liczne badania na wielu tysiącach osób, które pozwoliły mu na stworzenie założeń aerobiku.


O ile autorem metody ćwiczeń noszących wspólną nazwę "aerobik" był wspomniany Cooper, o tyle symbolem ćwiczeń gimnastycznych wykonywanych w rytm muzyki była jego rodaczka, popularna niegdyś aktorka Jane Fonda. Do Polski aerobik dotarł w roku 1981. Pierwszą propagatorką tej formy rekreacji była Hanna Fidusiewicz, niegdyś znana gimnastyczka, absolwentka AWF w Warszawie. To właśnie ona, jako pierwsza Polka ukończyła specjalistyczny kurs aerobiku w Paryżu.


Wraz z upływem czasu ilość oraz oferta fitness klubów powiększała się. Równolegle z zajęciami przy muzyce oferowano siłownię jako alternatywę ćwiczeń dla mężczyzn, gabinety masażu, sauny suche i parowe oraz różnego rodzaju usługi dodatkowe, takie jak: zakłady fryzjerskie, kawiarnie itp.


Rozwój fitnessu na całym świecie, począwszy od rozpropagowania jego podstawowej formy - aerobiku, postępował szybko i bez większych trudności. Jednym z wielu efektów tego rozwoju było stworzenie nowych form ćwiczeń aerobowych. Stanowiły one formę urozmaicenia zajęć, a przede wszystkim umożliwiły dostosowanie ich do możliwości oraz oczekiwań poszczególnych klientów.

Wikipedia

Gdzie, kiedy i za ile?

Adres klubu:

  • Panorama Fitness
    Katowice, ul. Studencka 22
  • tel. 887 770 060
  • kontakt@panorama-fitness.pl
  • rezerwacja on-line
  • przystanek autobusowy Ligota Akademiki:
    12, 36, 51, 154, 292, 657N, 905N

Godziny otwarcia i ceny:

Profesjonalne programy treningowe dla każdego.
Inspiracja dla początkujących.
Motywacja dla zaawansowanych.

— Panorama Fitness


 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic