Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Metal Hammer Festival - ponownie w Katowicach

21 lipca 2017, od godz. 14:00 - Katowice, Hala Spodek

Po dwóch latach ciszy do Spodka powraca METAL HAMMER FESTIVAL. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w Krakowie w 1995 r., natomiast wszystkie kolejne, w 1997, 2005, 2007, 2010, 2011 i 2015 roku, gościły już muzyków w hali katowickiego Spodka. Dotychczas zagrali tacy wykonawcy jak Korn, Tool, Judas Priest, Opeth, Megadeth, Kreator, Bruce Dickinson czy Moonspell. Polskie zespoły, które wystąpiły na festiwalu w ubiegłych latach to m.in. Acid Drinkers, Mech, Hunter i Vader.

Tegoroczne wydarzenie planowane jest na 21 lipca, a zagrają takie gwiazdy jak MARILYN MANSON czy PARADISE LOST. Obok artystów, którzy swoje kariery zaczynali wiele lat temu i mają ugruntowaną pozycję na rynku muzycznym, pojawią się także nowe muzyczne projekty. Nie zabraknie artystów, którzy łączą gatunki dotąd niespotykane razem. Mowa tu o projekcie ZEAL & ARDOR, czyli muzycznemu połączeniu black metalu z bluesem, bębnami, odrobiną elektroniki i... gospelem. W Spodku pojawi się także black metalowa kapela MYRKUR, z charyzmatyczną wokalistką Amalie Bruun, która w swojej twórczości nie stroni od skandynawskiego folku. Skład festiwalu zamykają dwie polskie formacje: PERCIVAL SCHUTTENBACH, będąca twórcą muzyki wykorzystanej do gier "Wiedźmin 3:Dziki Gon i Gwint" oraz debiutujący w 2016 roku instrumemtalny ARRM.

Jak zapowiada Metal Mind Productions, będący organizatorem całego wydarzenia, to jeszcze nie cała ogłoszona lista zaproszonych gości.

Gwiazdą tegorocznego festiwalu Metal Hammer będzie, Marylin Manson, postać zdecydowanie kontrowersyjna - co do tego nie można mieć wątpliwości. Na początek można poruszyć kwestię jego wizerunku scenicznego. Ostry makijaż, duże wymalowane na ciemno usta, krzykliwe stroje i charakterystyczne mlecznoniebieskie szkło kontaktowe.

Muzyk w jednym z wywiadów powiedział: - Moim zadaniem jest wkurzanie ludzi. Nie chcę być jedną z tych uśmiechniętych buziek w telewizji grzecznie sprzedających wam bezużyteczne, łatwo przyswajalne śmieci. - Brian Hugh Warner, bo tak naprawdę się nazywa artysta, swój sceniczny pseudonim obrał z połączenia nazwisk słodkiej Marilyn Monroe i bestialskiego Charlesa Mansona. Takie powiązanie wzbudza emocje nawet przed poznaniem jego twórczości.

Godzinowa rozpiska festiwalowa:
14.30 - otwarcie bram
16.00 - ARRM
16.50 - PERCIVAL SCHUTTENBACH
17.45 - ZEAL & ARDOR
18.55 - MYRKUR
20.05 - PARADISE LOST
21.35 - MARILYN MANSON

Marilyn Manson - gwiazda festiwalu

Jeden z największych showmanów XXI wieku, muzyk, który od lat znajduje się w centrum zainteresowania mediów i fanów. Artysta, który plasuje się poza wszelkimi klasyfikacjami i umyka wszelkim stereotypom. Twórca charyzmatyczny i kontrowersyjny, perfekcjonista, którego koncert to nie tylko doskonałe kompozycje, ale i dopracowany w każdym calu spektakl na najwyższym poziomie, zaskakujący wręcz szokujący. Marilyn Manson pojawi się w Polsce w ramach promocji swojego najnowszego albumu, "Say10", który ukaże się 14 lutego przyszłego roku.


Marilyn Manson to sceniczny pseudonim Briana Warnera, który w 1989 roku wraz z Daisy Berkowitz stworzył zespół początkowo działający pod nazwą Marilyn Manson & the Spooky Kids, a który wkrótce przemianowany został na Marilyn Manson. Grupa zadebiutowała w 1994 roku za sprawą płyty "Portrait of an American Family", ale prawdziwy sukces zespół odniósł z następnym albumem, który ukazał się w 1996 roku, "Antichrist Superstar", płyta ta znalazła 7 mln nabywców na całym świecie. Kolejne albumy ugruntowały pozycję Mansona nie tylko jako świetnego muzyka, ale i najbardziej szokującego artysty na muzycznej scenie. Dotychczasową dyskografię grupy zamyka płyta "The Pale Emperor" z 2015 roku.


Marilyn Manson na całym świecie sprzedał ponad 50 mln płyt, w samych tylko Stanach 8 studyjnych płyt znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się tytułów. W 2003 roku Manson został uznany przez MTV za 'jedynego prawdziwego artystę dzisiejszych czasów".

Metal Mind Production

Gdzie, kiedy i za ile?

Miejsce i czas:

 • Hala Widowiskowo-Sportowa "Spodek"
  Katowice, Al. Korfantego 35
 • 21 lipca 2017 roku
  Otwarcie bram 13:00
  Start festiwalu: 14:00
 • Organizator: Metal Mind Productions

Ceny biletów w przedsprzedaży / w dniu koncertu:

 • 375/395 zł - loża
 • 190/210 zł - płyta
 • 250/270 zł - sektory czerwone H i J
 • 230/250 zł - sektory czerwone i niebieskie do X rzędu
 • 170/190 zł - sektory niebieskie od XI rzędu
 • Tu kupisz bilety
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic