Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

W Katowicach powstaje klub gry Eurocash

14 października 2014, godz. 17:30 – Katowice, restauracja Rudy Goblin

Miejsce, gdzie spotkasz ludzi, którzy szukają odpowiedzi na te same pytania! Eurocash to gra planszowa, polecana przez ekspertów od finansów, która przez zabawę uczy mechanizmów związanych z pomnażaniem kapitału, inwestowaniem w nieruchomości, giełdę, własny biznes i surowce.

W całym kraju powstają kluby gry Eurocash. Nowa gra od kilku miesięcy skutecznie podbija rynek i grupuje coraz większą liczbę fanów. W Katowicach również powstaje taki klub. Pierwsze inauguracyjne spotkanie już zaplanowano.

Działalność klubu ma na celu budowę społeczności świadomych finansowo ludzi, którzy mogą dzielić się również między sobą własnymi doświadczeniami, dzięki czemu wszyscy uczymy się szybciej. Gra jest symulacją rzeczywistości, jednak emocje z nią związane są całkowicie prawdziwe, o czym warto przekonać się osobiście na premierze Klubu

— Justyna Liber

Licencjonowany Lider Klubu Eurocash „Maverick” w Katowicach

Jak często na co dzień masz okazje porozmawiać w swoim środowisku o tym, jak zarabiać duże pieniądze? Jak stać się rentierem? Jak inwestować na giełdzie? Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? Od czego zacząć swoją drogę do bogactwa? I wiele, wiele innych…


Mało tego, jak często możesz kwestionować otaczający Cię świat i nie zwrócić uwagi na siebie jako zadającego dziwne pytania? Szukającego dziury w całym? Bujającego w obłokach? Odpowiedź brzmi: większość z nas bardzo rzadko ma okazję odpowiedzieć na powyższe pytania w twórczym środowisku ludzi o otwartych umysłach…


Eurocash to pierwsza w Polsce edukacyjna gra planszowa, która poprzez zabawę uczy liczenia pieniędzy, kosztów swojego utrzymania, pokazuje czym jest dochód pasywny i skąd się bierze, co to są aktywa i jak inwestować. Gra powstała po to, aby przez symulację rzeczywistego działania, każdy mógł nauczyć się, jak samodzielnie osiągnąć wolność finansową, tak jak robią to ludzie bogaci. Gra pokazuje, że nawet będąc na początku pracownikiem, który zarabia 1500 zł, można zostać milionerem. Trzeba tylko nauczyć się podejmować odpowiednie decyzje i wykorzystywać szansy, które niesie los. Oczywiście, tak jak w życiu, jest mnóstwo zagrożeń, można stracić ogromne ilości pieniędzy, można też cały czas być na tym samym poziomie, co na początku.


Gra Eurocash została opracowana przez zespół blisko 100 ludzi, którzy łącznie przez 18 miesięcy pracowali z autorami nad jej stworzeniem. Bardzo ważnym elementem tej pracy było przygotowanie gry pod kątem kształtowania inteligencji finansowej i emocjonalnej oraz umiejętności komunikacji interpersonalnej, które w biznesie mają bardzo duże znaczenie.


Badania przeprowadzone przez McKenzie Global Institute, jedną z najbardziej renomowanych firm konsultingowych na świecie, dowiodły, iż wszystkie decyzje o zakupie danego produktu czy usługi podejmowane są w 100% na bazie emocji! Dlatego też, inteligencja emocjonalna w odniesieniu do pieniędzy ma największe znaczenie i tym samym im jest lepiej rozwinięta, tym lepsze decyzje finansowe jesteśmy w stanie podejmować.


Misją twórców EUROCASH jest zwiększanie dobrobytu polskiego społeczeństwa, poprzez nowoczesne formy edukacji, które pozwalają pokonywać wewnętrzne bariery i nabywać nowe umiejętności dotyczące schematów działania i myślenia, które pozwalają naturalnie tworzyć aktywa, systematycznie podnosić ich wartość oraz przekształcać je w przychody pasywne, które w połączeniu z inteligencją emocjonalną mogą doprowadzić każdego do wolności i niezależności finansowej!


Twórcy gry podkreślają, że dzięki tej planszówce skutecznie wykształci się w sobie dobre nawyki inwestorskie, które pozwolą pomnażać swój majątek w realnym życiu.

Materiał organizatorów

Gdzie, kiedy i za ile?

Miejsce i czas:

  • Restauracja Rudy Goblin
    Katowice, ul. Wita Stwosza 5
  • 14 października 2014 roku
    Początek imprezy: godz. 17:30

Wstęp:

  • bezpłatny
  • Będzie także gość specjalny, ale to niespodzianka!
Gra powinna być w każdej szkole, powinno się w nią grać na lekcjach przedsiębiorczości. Teraz dzieci na tych lekcjach uczą się o ZUS i ilu osłów jest w Sejmie, co ma tyle wspólnego z przedsiębiorczością, co krzesło elektryczne z krzesłem

— Krzysztof Rybiński

Profesor ekonomii

 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic