Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Odbierz darmowy bilet do kina!

Kino Kosmos - Katowice, ul. Sokolska 66 (Koszutka)

Zapraszamy do cotygodniowej zabawy z katowickim kinem Kosmos, w której można otrzymać dwa DARMOWE bilety na dowolny seans filmowy w środę.

By otrzymać darmowy bilet, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie. Zwycięzcy wchodzą na wybrany seans za darmo na hasło "Portal Katowice".

Sprawdź repertuar:
Aktualny repertuar Kina Kosmos

KONKURS! Wygraj jeden z dwóch darmowych biletów do Kina Kosmos do wykorzystania na dowolny seans w najbliższą środę. Wystarczy odpowiedzieć na konkursowe zadanie:

Opisz dowolny film z bieżącego repertuaru Kina Kosmos!

Odpowiedź z nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@ysruknok mailem o temacie "Konkurs Kino Kosmos". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do wtorku. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo.Znane katowickie kino Kosmos prowadzone jest przez Instytucję Filmową "Silesia-Film". Budynek kina został wzniesiony w latach 1959-1965. Kino zostało zaprojektowane przez Stanisława Kwaśniewicza w stylu późno modernistycznym. Wówczas „Kosmos” posiadał jedną z największych sal kinowych na Śląsku – mogła jednocześnie pomieścić ok. 600 widzów - wyposażoną w jedyny w regionie wklęsły ekran panoramiczny.


W 2004 roku rozpoczęto gruntowną przebudowę. Otwarcie kina po modernizacji miało miejsce 7 października 2006 roku. Nazwę obiektu zmieniono na „Centrum Sztuki Filmowej”. Po poprzednim wystroju pozostały żyrandole i ścienna mozaika przedstawiająca Pana Twardowskiego na kogucie. W 2010 roku, po czterech latach od przebudowy kino powróciło do dawnej nazwy. Z tej okazji na elewacji budynku zamontowano nowy neon. W 2012 zmieniono aranżację holu budynku według projektu pracowni „Wzorro”. Architekci dostosowali stylistykę wnętrz do estetyki przełomu lat 50 i 60, gdy powstało Kino Kosmos.


Obecnie kino dysponuje dwiema salami kinowymi. Duża, nosząca nazwę Nostromo, posiada 367 miejsc na widowni i srebrny ekran. Mała, nazwana Solaris, mieści 46 składanych foteli z pulpitami. Kabina projekcyjna wyposażona jest zarówno w dwa projektory analogowe na taśmy 35 mm, jak i projektor cyfrowy.


Oprócz samego kina, w budynku mieści się również kawiarnia, galeria oraz Mediateka, gdzie znajdują się cztery stanowiska do oglądania filmów na DVD, VHS i Proxsys oraz czytelnia filmowa. Ponadto w Kinie Kosmos zlokalizowana jest siedziba Filmoteki Śląskiej oraz Zespołu Produkcji i Usług Filmowych Instytucji Filmowej "Silesia-Film".


W kinie „Kosmos” funkcjonuje Dyskusyjny Klub Filmowy „Ambasada”. Odbywają się stałe cykle filmowe: „Filmoteka Konesera”, „Pora dla Seniora” oraz „Czwartki z kryminałem”. Można w nim również zobaczyć transmisje na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Yorku. Ponadto kino jest głównym obiektem Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN oraz organizatorem projektów edukacji filmowej, skierowanych do nauczycieli i uczniów.

Wikipedia

Gdzie jest Kino Kosmos?

Adres kina:

  • Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej
    Katowice, ul. Sokolska 66
    tel. 32 258 05 08
    kasa@kosmos.katowice.pl

Przy kinie zatrzymują się autobusy:

  • Koszutka Kino Kosmos – 30, 50, 0, 296, 30N
  • Koszutka Morcinka – 27, 43, 61, 133, 170, 600, 911, 5, 119, 168, 860, C-8, 906N, 911N
Szanowni widzowie! Kasa Kina Kosmos jest czynna na 1 godz. przed pierwszym seansem w danym dniu. Zarezerwowane bilety prosimy odbierać nie później niż 30 minut przed seansem. Dziękujemy!

— Kino Kosmos


 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic