Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

10. urodziny SPA w Hotel Kocierz

Hotel & Spa Kocierz, ul. Beskidzka 206, Targanice

Jesień i zima - w te pory roku nie zapominamy o górach. Przyciągają nas górskimi wycieczkami, a w mroźne zimowe dni, śnieżnym szaleństwem. A gdyby jeszcze w jednym miejscu można było popływać w basenie lub wygrzać się w saunie?

Brzmi jak ideał weekendu? Warto spróbować - już godzinę jazdy od miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, na wysokości aż 750 metrów nad poziomem morza, znajduje się górski hotel, który spełnia wszyskie te wymogi. I właśnie obchodził 10-lecie swojej oferty SPA. Beskidzki Hotel Kocierz uroczyście obchodził 10-lecie swojej oferty SPA. 24 września 2017 na zaproszenie właściciela w hotelu pojawiły się gwiazdy polskiego ekranu, mając okazję poznać hotel oraz skorzystać z bogatej oferty 10 gabinetów spa. Do dyspozycji gości był także basen, dwie sauny, jacuzzi oraz bicze wodne.

Dużo przyjemności zaproszonym sprawił spacer po terenie obiektu, z którego rozpościerają się przepiękne widoki na Narodowy Park Krajobrazowy Beskidu Małego, pobliskie lasy i odległe doliny. Kocierz Hotel & SPA jest ewenementem także ze względu na atrakcje, takie jak park linowy czy jeden z najdłuższych zjazdów tyrolskich, przebiegający nad niezwykłym, naturalnym Aquaparkiem z piaszczystą plażą w stylu alpejskiego jeziora, boiskiem do siatkówki plażowej, czy zewnętrznymi i krytymi kortami do tenisa. Całość ośrodka usytuowana wsród górskich szczytów, co pozwala na korzystanie z wyciągów narciarskich wraz z wypożyczalnią sprzętu narciarskiego.

Dzięki wyjątkowemu położeniu, czyste powietrze i piękne, górskie widoki zachęcały gości do spacerów po okolicy, a wyjątkowe pokoje nawiązujące klimatem do regionalnego stylu zapewniały przytulność i relaks oraz niezwykły klimat miejsca „z duszą”.

Kto zaszczycił jubileusz SPA w Hotelu Kocierz

Grażyna Wolszczak przyjechała odpocząć w Kocierz Hotel & SPA prosto z Festiwalu Filmowego w Gdyni. Paulina Holtz przywiozła do hotelu psa, aby chodzić z nim na długie, górskie spacery po leśnych ścieżkach, z których można podziwiać piękne krajobrazy, rozpościerające się z beskidzkiej przełęczy. Karolinę Pilarczyk ściągnęło do Kocierza marzenie o masażu relaksacyjnym w SPA po serii wyczerpujących zawodów driftingowych, które odbywały się w całej Europie. Rafał Maserak szukał chwil wyciszenia i oderwania od codziennego pośpiechu w przytulnych i wygodnych wnętrzach hotelu a Ania Powierza cieszyła się wyjazdem w gronie znajomych. Gwiazdy przyjęły zaproszenie na 10 urodziny Centrum SPA w Hotelu Kocierz, które odbyły się 24 września 2017.


Gwiazdy zaproszone na jubileusz Kocierz Hotel & SPA miały możliwość skorzystania z bogatej oferty 10 gabinetów. Zarówno goście urodzinowej imprezy, jak i klienci na co dzień mogą skorzystać z zabiegów kosmetyczne na twarz i ciało,  między innymi mikrodermabrazji diamentowej oraz zabiegów ujędrniająco-wyszczuplających sylwetkę, które są specjalnością Hotelu & SPA w Kocierzu. Odnowa biologiczna proponuje masaże, ayurwedyjskie, relaksacyjne, z elementami Lomi-Lomi, ciepłymi kamieniami, gorącymi stemplami oraz ceremonie na ciało.


Osobistości, które przybyły na zaproszenie właścicieli miały możliwość absolutnego odprężenia zmęczonego ciała i umysłu, które przywrócił masaż na jedynym w południowej Polsce łóżku kwarcowym MLX QUARTZ. Leżąc na podgrzewanym piasku kwarcowym, które równomiernie rozprowadza ciepło po całym organizmie w pełni mogły wrócić do doskonałego samopoczucia. Ich codzienne problemy mogły rozpłynąć się podczas masażu na łóżku wodnym Hydro Yet  w kojącej atmosferze aromaterapii.


- Tu jest wszystko, żeby świetnie wypocząć – cieszył się Rafał Maserak, tancerz z telewizyjnego show. – Nawet sala do tańca!


Góralska gościnność, rodzinna atmosfera panująca w Kocierz Hotel & SPA jest nie tylko od święta, choć tego dnia wyjątkowa atmosfera była wyraźnie odczuwalna. – To SPA jest wtopione w góry i klimat, spójne z hotelem, co wyróżnia to miejsce i jest to tak miłe, że zapewne wrócę tu – mówiła Grażyna Wolszczak.


Na relacje i klimat między ludźmi zwróciła także uwagę Paulina Holtz. – Czuję, że pracownicy mają szacunek i zaufanie do swoich szefów, dzięki temu atmosfera jest niezwykła, rodzinna a dla właścicieli jest to kawałek życia – powiedziała aktorka.


- Kucharz natychmiast zrozumiał moje potrzeby – powiedziała Anna Powierza o szefie kuchni w Hotelu Kocierz & SPA. Aktorka bardzo uważa na swoją dietę od czasu, kiedy schudła kilka rozmiarów.


Nie jem mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, pszenicy a kucharze pięknie się do tego dopasowali i ugotowali dla mnie pyszne dania – dodała Karolina Pilarczyk, Mistrzyni Europy w drifcie.


Tu, gdzie stoi dziś Kocierz Hotel & SPA, stał na przełęczy, od wieków zajazd. Zatrzymywali się w nim kupcy podróżujący szlakiem na Węgry. Jeszcze w początkach ubiegłego stulecia, stał tam budynek, pochodzący z końca XVIII wieku. Pełnił on rolę popularnego i zbawiennego przystanku dla kupców w dalekiej podróży. Niestety na początku minionego stulecia, na skutek tajemniczego pożaru zabytkowy, zajazd spłonął niemal doszczętnie. Ocalała tylko drewniana studnia.


W tym właśnie owianym legendą miejscu 14 stycznia 2006 r. Stanisław Sordyl, człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, otworzył Karczmę „Na Kocierzu”, która dzięki swemu oryginalnemu, góralskiemu wnętrzu i doskonałej kuchni bardzo szybko zyskała sympatię i uznanie odwiedzających. Niespełna cztery miesiące później otwarto część hotelową, sale konferencyjno-balową oraz Villę Lamus. W Wigilię 2007 uruchomione zostało Centrum SPA, jedno z najwyżej położonych w Polsce, którego dziś 10 urodziny świętowały gwiazdy i przyjaciele właścicieli obiektu. Obecnie rodzinną firmą zarządza Daniel Sordyl, syn założyciela Kocierz Hotel & SPA.


Hotel & SPA Kocierz został wielokrotnie doceniony m.in. przez jury konkursów: Teraz Polska, Diamenty Forbesa, nagrody Odysa Krakowskiej Izby Turystyki oraz Wydawnictwa ”Pascal”. – To jest magiczne miejsce – twierdziła Karolina Pilarczyk, kierowca motosportowy.


Zaletą Kocierz Hotel & SPA jest jego dogodne położenie - zaledwie 65 km od Krakowa, 75 km od Katowic, 15 km od Żywca czy też od Wadowic.


Z materiałów Hotelu Kocierz

Prezentacja Hotelu & Spa Kocierz:Miejsce, oferta i cennik

Adres:

  • Hotel & Spa Kocierz
    ul. Beskidzka 206, Targanice
    34-120 Andrychów
  • tel. +48 33 875 06 00
  • hotel@kocierz.pl
Wyjątkowe położenie, czyste powietrze, piękne, górskie widoki i pokoje nawiązujące klimatem do regionalnego stylu zapewniają przytulność i relaks oraz niezwykły klimat miejsca „z duszą”.

 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic