Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Naukowe "Ferie z Robotami" na Śląsku!

Turnusy 15-19 lutego oraz 22-26 lutego 2016 – Katowice-Bogucice

Mieszkasz w Katowicach i szukasz pomysłu na zapewnienie dziecku udanych ferii zimowych. Dostępne propozycje są przewidywalne i do tego drogie? Mamy rozwiązanie, które z pewnością oderwie dziecko od gier komputerowych i połączy przyjemne z pożytecznym. W ramach naukowych półkoloni, jak w poprzednim roku, uczestnicy pod okiem opiekuna-animator będą mogli skonstruować własnego robota oraz poznać najciekawsze i w pełni bezpieczne doświadczenia chemiczne.

Półkolonie z serii „Ferie z robotami” to najmodniejszy ostatnio trend i wartościowa forma spędzania czasu dla dzieci w wieku 6-14 lat i dowód na to, że zima w mieście nie musi być nudna.

Podczas zajęć dziecko będzie mogło zbudować robota z klocków LEGO. Nie będzie to zwykła zabawka – robot będzie zaprogramowany, by się poruszać i wykonywać określone funkcje. Tą funkcją może być na przykład zbieranie mniejszych przedmiotów, dokonywanie pomiarów sali, czy nawet stanięcie do walki z innymi robotami!

Organizowane również będą warsztaty z eksperymentami, podczas których animatorzy przedstawią ciekawe doświadczenia naukowe. Wyjaśnią na przykład proces wybuchu wulkanu czy powstawania chmury parowej. Inspiracja tegorocznych półkolonii jest świat Gwiezdnych Wojen. Dzieci skostrują roboty które mogliśmy podziwiać w filmach George'a Lucasa oraz będą miały szanse sterowania BB-8!

Roboty i Spółka

KONKURS! Organizator "Ferii z robotami" oferuje kupon wartości 594 zł do wykorzystania na jeden turnusów ferii z robotami w Katowicach! By wygrać dla swojego dziecka niezapomniane ferie, wystarczy odpowiedzieć na konkursowe zadanie:

Opisz w zabawny sposób robota BB-8 z ostatniej części "Gwiezdnych Wojen"

Odpowiedź z nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@ysruknok mailem o temacie "Konkurs Ferie z robotami". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do 10 lutego 2016 r.W każdym dziecku drzemie geniusz, czasem trzeba go tylko rozbudzić. Nauka przez zabawę to sprawdzona i polecana przez psychologów metoda rozwoju i nauczania. A mowa a naukach ścisłych, którym króluje matematyka. Stąd tylko krok do momentu, w którym dziecko pokocha naukę i odkryje w sobie Einsteina.


„Ferie z robotami” oferują cały pakiet niepowtarzalnych zajęć, które są uwielbiane przez dzieci w Europie Zachodniej i USA. Teraz także polskie dzieci mają szansę wziąć w nich udział. To zajęcia przepełnione zabawą o walorach edukacyjnych.


- W ramach tych zimowych spotkań dzieciaki będą miały szansę wcielić się w rolę małych inżynierów, skonstruować z klocków lego własnego robota, a następnie samodzielnie go zaprogramować. W ofercie znajdują się także najciekawsze doświadczenia, które dzieci wykonują pod okiem profesjonalnych instruktorów. Wszystkie zajęcia są certyfikowane i w pełni bezpieczne. Duma na twarzach dzieciaków, które poradziły sobie z zadaniami i same odkryły w sobie naukowców to dla nas największa satysfakcja – mówi Krzysztof Bieńkowski, prezes Roboty i Spółka.


Zajęcia z robotami i doświadczeniami wprowadzają dzieci w prawdziwą naukę. Zarażają miłością do wiedzy i są multi-dyscyplinarne. Rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i rozszerzają wiedzę z zakresu informatyki, mechaniki, fizyki, matematyki, chemii i biologii. Wyjaśnią dziecku wiele fascynujących zjawisk zachodzących w codziennym życiu i w naturze (np. dlaczego wulkany wybuchają).

Materiał organizatorów

Gdzie, kiedy i za ile?

Terminy i lokalizacje:

 • 15-19 lutego 2016 - TURNUS I
  22-26 lutego 2016 - TURNUS II
  w godzinach 8.00 -17.30
 • Katowice-Bogucice, ul. Katowicka 27 (Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych)

Adres firmy i zapisy:

 • Roboty i Spółka, Warszawa, ul. Erazma Ciołka 13/101
 • Zapisy: tel. 535 573 723 lub tomek@robotyispolka.pl
  Minimalna liczba uczestników do utworzenia grupy to osiem osób - firma zastrzega sobie zaproponowanie innego turnusu, w przypadku nie utworzenia się grupy.

Koszt turnusu:

 • 594 zł. Zajęcia świetlicowe z animatorem są dodatkowo płatne 20 zł/dzień (gry planszowe, książki i in. atrakcje).

Przykładowy plan dnia:

 • 08.00–09.30 - zajęcia świetlicowe z animatorem
  09.30–10.00 - przywożenie dzieci
  10.00–12.40 - warsztaty Robotyka/Eksperymenty
  12.40–13.30 - przerwa na zabawę
  13.30–16.00 - warsztaty Robotyka/Eksperymenty
  16.00–16.30 - odbieranie dzieci
  16.00–17.30 - zajęcia świetlicowe z animatorem
 • Zapewnione są śniadania z herbatą i ciepłe obiady, a w ostatnim dniu przewidziany jest pokaz dla rodziców.
(...) chciałam podziękować za bardzo fajny tydzień z robotami w imieniu swoim i Miłosza. Wrócił z warsztatów zachwycony. Gratuluję pomysłu, realizacji i profesjonalizmu! Z serdecznymi pozdrowieniami :)

— Mama Miłosza

Wakacje 2014

Roboty i Spółka

— wiodąca polska firma popularyzująca nauki ścisłe wśród dzieci i młodzieży. Organizator warsztatów, pokazów i eventów z zakresu robotyki, nowoczesnych technologii i eksperymentów naukowych, działający od 2010 roku na terenie całej Polski. Firma posiada oddziały w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. Rozpoczyna też działalność na rynku brytyjskim.


 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic