Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Cyrulik Śląski - Barber Shop & Salon Piękności

Katowice, ul. B. Chrobrego 29 (Osiedle Tysiąclecia)

Patrząc na rynek przesycony ultranowoczesnymi salonami piękności lub zakładami fryzjerskimi rodem z lat 80-tych, zamysłem Cyrulika Śląskiego było stworzenie miejsca na mapie regionu, w którym rządzą wartości kultury śląskiej: fach, solidność i gościnność.

Idąc z duchem czasu, salon korzysta z najnowszych kosmetyków najwyższej jakości, jednocześnie powracając do korzeni i oferując zabiegi oparte na własnych wyrobach przygotowywanych z naturalnych i ekologicznych składników.

Siła płynąca z wieloletniego doświadczenia założycielki, nie tylko stylistki, ale również egzaminatora izby rzemieślniczej i nauczycielki fryzjerów, została wsparta przez świeże spojrzenie młodej kadry, co czyni Cyrulika Śląskiego rodzinnym przedsięwzięciem. Rodzinna jest również atmosfera, która panuje w oryginalnie zaprojektowanym wnętrzu, nawiązującym do konwencji buduaru, a przy tym kryjącym elementy śląskiego folkloru.

W Cyruliku Śląskim tradycja spotyka się z nowoczesnością, a rzemiosło z pięknem.

KONKURS! Zadbaj o siebie w Cyruliku Śląskim! Do wygrania mamy dwie darmowe usługi Cyrulika, każda wartości 80 zł - zarówno dla damy, jak i dla pana. Wystarczy odpowiedzieć na konkursowe pytanie:

Jaka jest Twoja idealna długość wlosów?

Odpowiedź wraz ze swoim nazwiskiem wyślij na adres: lp.eciwotak.latrop@ysruknok - zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Na odpowiedzi czekamy do 30-go każdego miesiąca. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo.Kim był Cyrulik?

Osobę cyrulika lub inaczej – balwierza, można krótko zdefiniować jako fryzjera minionych wieków, chociaż jego umiejętności obejmowały nie tylko tajniki sztuki fryzjerskiej, ale także powszechne wówczas zabiegi medyczne. Kto by pomyślał,że fryzjer przeszłości zajmował się również tak odpowiedzialnymi czynnościami jak podstawowe zabiegi dentystyczne, czy puszczanie krwi. Ponieważ puszczanie krwi było uważane za lekarstwo na wszystkie możliwe dolegliwości, można uznać, że cyrulik – mistrz w swoim fachu – był odpowiedzialny nie tylko za wygląd, ale też za zdrowie swoich klientów.

Cyrulik Śląski

Gdzie, kiedy i za ile?

Adres:

 • Cyrulik Śląski
  Katowice, ul. B. Chrobrego 29
 • tel. 501 803 730
 • kontakt@cyrulikslaski.pl

Godziny otwarcia i ceny:

 • 14:00–18:00 - poniedziałek
  10:00–20:00 - wtorek–piątek
  08:00–14:00 - sobota
  nieczynne - niedziela
 • uproszczony cennik:
  strzyżenie męskie od 40 zł
  pielęgnacja zarostu od 30 zł
  strzyżenie damskie od 60 zł
  uczesanie od 40 zł
  koloryzacja od 110 zł
Przyjdź, zadbaj o siebie i zrelaksuj się z nami.

— Cyrulik Śląski


 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic