Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Narodowy Balet Gruzji “Sukhishvili”

14 lutego 2016, godz. 19:00 - Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

Gruziński Balet Narodowy “Sukhishvili” powstał 70 lat temu i bazuje na tradycyjnych gruzińskich tańcach. Żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, założyciele stworzyli nowe układy, które oczywiście zanurzone były w folku i połączyli je ze współczesnymi krokami.

Występ grupy Sukhishvili to spektakularne i bardzo dynamiczne show dla całej rodziny: od dzieci po seniorów. Nie ma czasu na nudę. Są elementy sztuk walki, akrobacje. W dodatku tancerze mają przepiękne, bardzo dopracowane, kolorowe kostiumy.Unikalne show taneczne – 100 tancerzy i orkiestra na scenie!“Narodowy skarb – drogocenny kamień szlachetny” – tak nazywają go na całym świecie


Gruziński balet narodowy “Sukhishvili” składa się z 500 tancerzy i własnej orkiestry. W swojej historii zespół wyruszył na ponad 250 tournee, 11 razy objechali 5 kontynentów, 88 krajów, odbyli 12 300 koncertów, które łącznie widziało ponad 7 mln widzów. Występ zespołu został uznany “najlepszym show na Broadwayu”, a w Australii zespół był uznany za “ósmy cud świata”!


Na najsłynniejszej scenie w Lа Scala po koncercie kurtynę podnoszono 14 razy, czym był pobity rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy). W Anglii podczas trwania światowych mistrzostw w piłce nożnej trupa zrobiła niesłychaną konkurencję temu sportowemu wydarzeniu, kiedy fanami były wypełnione koncertowe sale. Królowa Wielkiej Brytanii, zachwycona występem, osobiście wręczyła złoty medal Iliko Sukhishvili. W Indiach, gdy scena zbudowana pod otwartym niebem, zawaliła się, ochotnicy z widowni do końca występu trzymali scenę na własnych barkach. Takiego rodzaju wspomnień w historii ansamblu jest mnóstwo.


Narodowy balet Gruzji “Sukhishvili” był założony w 1945 roku i stał się pierwszym zawodowym tanecznym ansamblem Gruzji. Dynastia Sukhishvili kieruje zespołem w ciągu 3 pokoleń oto już 70 lat. Dzięki rodzinie Sukhishvili sztuka narodowego tańca Gruzji zaczęła aktywnie rozwijać się i zyskała prawdziwie światową sławę.

www.sukhishvili.pl

Gdzie, kiedy i za ile?

Miejsce i czas:

 • Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu
  ul. Gen. de Gaulle’a 17
  tel. 32 271 56 41
 • 22 listopada 2014
  Początek koncertu: godz. 19:00
  Otwarcie bram: godz. 18:00
 • organizator: IDEALCO Sp. z o.o.

Ceny biletów:

Dwie z połową godziny przelatują jak sekundy, nim zdążysz spostrzec, patrzysz z ogromną uwagą i zastanawiasz czym zachwycasz się bardziej – muzyką, pięknymi kostiumami, sztuką czy niewiarogodną techniką tancerzy, bogatymi w tradycje Gruzji

— New York Post

USA

 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic