Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Szkolenia dla motocyklistów w technologii wirtualnej rzeczywistości

2019-02-20

Doszło do wypadku. Rozejrzyj się, podejdź do poszkodowanego, ale najpierw "załóż okulary VR". Po raz pierwszy w Polsce motocykliści mogą wziąć udział w szkoleniach z bezpieczeństwa na drodze realizowanych w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Również w Katowicach.

Wiecie czym jest rozszerzona rzeczywistość? To świat, w którym obraz cyfrowy miesza się z realnym. To przestrzeń, w której widzimy sztucznie wygenerowany obraz, ale możemy dotknąć, usłyszeć, a nawet poczuć zapach. A co jeśli wykorzystując tą technologię przeniesiemy Was do świata, w którym zadaniem będzie udzielenie pierwszej pomocy i uratowanie życia? Jesteście gotowi?

W katowickim szkoleniu weźmie udział kilkudziesięciu motocyklistów z Katowic i okolic. Szkolenie odbędzie się 24 lutego 2019 r. (niedziela) w godzinach 9:00 do 16:00 w salonie I'M Inter Motors Katowice przy ul. Bocheńskiego w Katowicach. Udział w szkoleniu jest bezpłatny - z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, należy się na nie zarejestrować na stronie tutaj.

Szkolenia organizowane przez MotoPomocni.pl od lat wyróżnia dbałość o najwyższy poziom merytoryczny i doskonała organizacja. Doceniacie formę prowadzenia zajęć dostrzegając pasję i nasze ogromne zaangażowanie. Co roku przygotowujemy dla Was coś nowego – nowe bloki tematyczne lub zaskakujące podsumowanie w formie realistycznych symulacji. Nie zawiedziecie się również w tym sezonie.

W tym roku jednym z partnerów szkoleń zamkniętych została firma 4HELP VR. To dzięki niej tegoroczne szkolenia przekroczą bariery rzeczywistości. Zakładając specjalne okulary przeniesiesz się do cyfrowego świata, w którym wiele elementów będzie realnych. Zobaczysz leżącego poszkodowanego, a tuż obok pojawią się wskazówki jak postępować – dosłownie „na wyciągnięcie ręki”. Będziesz prowadził realną akcję ratunkową – niezwykłe prawda?

Poznaj wirtualnego ratownika i naucz się udzielać pierwszej pomocy:

Ale pierwsza pomoc w innowacyjnej formule to nie jedyny temat spotkań. Najlepsi instruktorzy i specjaliści z MotoPomocni.pl przygotowali również inne bloki tematyczne:

TECHNIKA JAZDY:
- Planowanie zakrętów
- Optymalny tor jazdy
- Patrzenie
- Przewidywanie i unikanie zagrożeń

OPONY, A BEZPIECZEŃSTWO:
- Budowa i typy konstrukcji
- Czytanie oznaczeń
- Dobór do motocykla
- Data produkcji / fakty i mity
- Wpływ ciśnienia na bezpieczeństwo
- Najczęstsze pytania

Wiedza i umiejętności, jakie zdobędą uczestnicy, sprawią że poczują się
bezpieczniej i będą gotowi pomóc poszkodowanym w wypadku drogowym.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube 4 HELP
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic