Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Znamy już Absolwentów XXI wieku! Oto wyniki plebiscytu

2018-12-11

Zakończył się plebiscyt na najciekawszych absolwentów śląskich uczelni wyższych. Ponad 100 kandydatów walczyło o tytuł Absolwenta XXI wieku w ramach sześciu kategorii. Znamy już nazwiska zwycięzców.

W plebiscycie przedstawiliśmy sylwetki biznesmenów, naukowców, artystów, sportowców, polityków i działaczy społecznych. Internauci przez dwa miesiące mogli głosować na swoich faworytów. Znamy już wyniki akcji.

Oto laureaci plebiscytu według poszczególnych kategorii:

1. W kategorii Sport zwyciężył Sebastian Kot (Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki)
2. W kategorii Kultura zwyciężył Daniel Kaczmarczyk (Akademia WSB)
3. W kategorii Biznes zwyciężyła Agata Goik (Politechnika Śląska w Gliwicach)
4. W kategorii Nauka zwyciężyła Małgorzata Jachacz-Łopata (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach)
5. W kategorii Działalność społeczna zwyciężył Dariusz Gajny (Bielska Wyższa Szkoła im. Józefa Tyszkiewicza)
6. W kategorii Samorząd i polityka zwyciężył Krzysztof Pieczyński (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

Gratulujemy wszystkim laureatom! Cieszy tak ogromna liczba ciekawych osobowości, które wywodzą się z naszych śląskich uczelni. Uczestnicy Plebiscytu Absolwent XXI są doskonałym przykładem na to, że wykształcenie, pasja i ciężka praca to mieszanka, z której może powstać nieraz bardzo błyskotliwa kariera. W plebiscycie kandydowało wielu zasłużonych mieszkańców województwa. Dzięki wsparciu uczelni wyższych oraz mediów udało się zachęcić do głosowania tysiące internautów.

Zobacz co absolwentom oferują Katowice i województwo:

Plebiscyt to wydarzenie, które swoim zasięgiem obejmuje całe województwo śląskie. Mieszkańcy wraz z uczelniami wyższymi, wyłonili ponad setkę kandydatów, którzy ich zdaniem zasługują na miano Absolwenta XXI wieku. Jest to inicjatywa, której towarzyszy idea promowania szkolnictwa wyższego w regionie, wspierania młodych talentów oraz upowszechniania osiągnięć absolwentów. Warto bowiem wiedzieć, jak wiele wybitnych postaci wyszło z kuźni talentów uczelni wyższych na Śląsku!

Co więcej, konkurs ten to także swoista zachęta do rozwijania własnych pasji i sięgania po sukces przez obecnych i przyszłych studentów. Poprzez przedstawienie karier nominowanych w tegorocznej edycji plebiscytu, możliwe jest propagowanie aktywności, która przyniesie liczne korzyści gospodarcze, społeczne i kulturowe w regionie. Prawdziwy sukces wymaga zarówno wiedzy, jak i zaangażowania oraz ciężkiej pracy, jednak podjęte wysiłki bez wątpienia pomagają w osiąganiu spełnienia zawodowego i osobistego, o czym możemy przekonać się śledząc koleje losu naszych nominowanych.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic