Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Wielkie osobowości kandydują do tytułu Absolwent XXI wieku

2018-10-17

Sportowcy, artyści, działacze, biznesmeni i wiele innych, zaangażowanych w lokalne życie społeczno-kulturowe osób, ma szansę zdobyć miano Absolwenta XXI wieku. Wśród nich multimedalistka w biegach narciarskich – Justyna Kowalczyk, zdobywca złotych i platynowych płyt – Jacek Stachursky, a także podróżnik Grzegorz Gawlik czy polski wspinacz Jarosław Botor.

Poza wspomnianymi autorytetami, ponad stu nominowanych, których historie i osiągnięcia są równie imponujące, będzie ubiegało się o zdobycie tytułu Absolwenta XXI wieku. Każda z tych osób ma na swoim koncie liczne sukcesy i zasługi, które w ramach plebiscytu pragniemy uhonorować.

Plebiscyt już trwa. Swoje głosy można oddawać online od 1 października do 30 listopada. Wyróżnionych zostało sześć kategorii – sport, kultura, nauka, samorząd i polityka, biznes, działalność społeczna. W każdej z nich, na drodze głosowania, wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Głosując-pomagasz

Dlaczego? Otóż każde kliknięcie to 1 zł od organizatora dla fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej. Jej działalność to przede wszystkim wspieranie dzieci i młodzieży, które borykają się z niepełnosprawnościami lub pochodzą z rodzin zagrożonych patologią. Przekazane środki pomogą w realizacji codziennych zajęć i aktywności, które mają na celu wspieranie i wyrównywanie szans podopiecznych fundacji. Ciebie to nic nie kosztuje, a może pomóc w niesieniu rzeczywistej, codziennej pomocy potrzebującym!

Zobacz co absolwentom oferują Katowice i województwo:

Plebiscyt to wydarzenie, które swoim zasięgiem obejmuje całe województwo śląskie. Mieszkańcy wraz z uczelniami wyższymi, wyłonili ponad setkę kandydatów, którzy ich zdaniem zasługują na miano Absolwenta XXI wieku. Jest to inicjatywa, której towarzyszy idea promowania szkolnictwa wyższego w regionie, wspierania młodych talentów oraz upowszechniania osiągnięć absolwentów. Warto bowiem wiedzieć, jak wiele wybitnych postaci wyszło z kuźni talentów uczelni wyższych na Śląsku!

Co więcej, konkurs ten to także swoista zachęta do rozwijania własnych pasji i sięgania po sukces przez obecnych i przyszłych studentów. Poprzez przedstawienie karier nominowanych w tegorocznej edycji plebiscytu, możliwe jest propagowanie aktywności, która przyniesie liczne korzyści gospodarcze, społeczne i kulturowe w regionie. Prawdziwy sukces wymaga zarówno wiedzy, jak i zaangażowania oraz ciężkiej pracy, jednak podjęte wysiłki bez wątpienia pomagają w osiąganiu spełnienia zawodowego i osobistego, o czym możemy przekonać się śledząc koleje losu naszych nominowanych: www.aplikuj.pl/absolwent/lista.

Laureatów poznamy 10 grudnia, a Ty już teraz poznaj sylwetki bohaterów plebiscytu, oddaj swój głos na faworyta i pomóż potrzebującym!  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic