Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

„Fest Okrąglak” - punkowy minifestiwal na Zadolu

2022-07-18

Od punka przez hardcore do lekkiej elektroniki - 5 zespołów wystąpi w ligocko-piotrowickim Pubie Okrąglak w parku Zadole. Wydarzenie będzie swoistym minifestiwalem muzyki alternatywnej, a wstęp na koncerty jest darmowy!

W festiwalu weźmie udział pięć zespołów prezentujących naprawdę szeroką gamę brzmienia. Wystąpią zespoły: Hamulec, Warhlack, Punched Orange, Niadara oraz color blue.

Strona wydarzenia →


Koncerty rozpoczną się 30 lipca 2022 o godzinie 17:00 w Pubie Okrąglak przy ul. Wczasowej 10. Oddajmy głos artystom:

Hamulec

Jesteśmy grupą czterech nieokrzesanych chłopaków z okolic Katowic grającą ThrashPunk. Inspirujemy się brzmieniem takich zespołów jak Metallica, Slayer, Dezerter iAcid Drinkers. Gramy muzykę taką jakiej nam brakuje: szybką, głośną i z uderzeniem! Mamy już za sobą kilkadziesiąt gigów, a każdy z nich przyciągał ludzi ciekawych mocnej energii. Największy pokaz daliśmy na Męskim Graniu 2021 w Krakowie, gdzie zebraliśmy duży tłum ludzi głodnych i ciekawych mocnych brzmień. W lutym tego roku wydaliśmy własnymi siłami swój debiutancki album pt. „Na Gapę” . Mogą polecić nas tacy profesjonaliści jak zespół KASHELL, 4 Szmery, Alkoholica, Moskwa oraz Zenek Kupatasa jak i antyprofesjonaliści z zespołu Lej mi Pół. Naszą ambicją jest dotrzeć do jak największej ilości słuchaczy i przekazać im ogień, który w nas drzemie!

https://www.instagram.com/hamulec_
https://www.facebook.com/hamuleczespol


Punched Orange

Punched Orange to młody zespół ze Śląska grający hard rock, chwilami zahaczając o metal oraz punk.
Grupa Punched Orange w swoim „muzycznym portfolio” może się pochwalić między innymi supportem na części Europejskiej trasy zespołu Dog Eat Dog, wyróżnieniem spośród finałowej piątki w konkursie antyradia - Antyfest czy występem na festiwalu w Bieszczadach- Zew się Budzi festiwal.
W maju 2021 wydali debiutancki krążek pod tytułem „ON/OFF”. Album to mix hard rocka z domieszką alternatywy i punku.

https://www.facebook.com/Punched.Orange
https://instagram.com/punchedorange?igshid=YmMyMTA2M2Y=

color blue

Początkujący duet tworzący w klimatach muzyki alternatywnej i elektronicznej. Dotychczasowe utwory osadzone są w melancholijnych, sennych, ale barwnych aranżacjach, które niosą w sobie treści z pogranicza jawy i snu. Ich debiutancki singiel „maybe someday” odniósł sukces wśród publiczności i choć to dopiero początek, to duet color blue nie planuje ograniczać się tylko do znanych już słuchaczom odcieni.

https://www.instagram.com/colorblueband/
https://www.facebook.com/colorblueband


Warhlack

Zespół koncertuje od 9 lat. Jego twórczość skupia się wokół NU METALU, nisko strojonych gitar oraz czerpie inspiracje z takich zespołów jak Illusion, Korn, Rammstein, Flapjack. Zespół w swojej historii dotarł m.in. do finału regionalnego Fonografika Young Stage, zdobył Nagrodę Specjalną na VI Przeglądzie Zespołów Studenckich Bielsko Biała oraz miał okazję zagrać przed Katem i Romanem Kostrzewskim, Bladymi Lokami. Dzielił sceny na festiwalach razem z GAGA Zielone Żabki, Końcem Świata i Kobranocką. Głownie wyznaje zasadę: ma być prosto i ciężko. Przekaz można odbierać na wiele rożnych sposobów. Teksty zespołu kołują wokół gry słów, bądź też wprost opisują problemy związane z udręką życia codziennego. Zespół wydał debiutancką EPkę, na której znalazło się 6 utworów.

https://www.facebook.com/Warhlack

Niadara

https://www.facebook.com/Niadara-1534904920131754/  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic