Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

2018-09-07

Już za tydzień rozpocznie się największe w tym roku święto tatuażu na Śląsku - Katowice Tattoo Konwent 2018. Poza całą masą atrakcji, odwiedzający będą także mogli wziąć udział w koncertach zespołów takich jak Booze&Gory i Pleasure Trap oraz rapowych występach wokalistów Te-trisa i RAU.

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018 festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.

W ciągu dnia tętniąca życiem strefa wystawiennicza, konkursy na najlepsze tatuaże oraz pokazy sztuk alternatywnych, wieczorami koncerty i impreza w klubowym klimacie – tak w dużym skrócie można opisać formułę Tattoo Konwent. Na tegorocznej, katowickiej edycji również nie może zabraknąć muzycznego akompaniamentu, dlatego organizatorzy kolejny raz zadbali o ciekawy lineup.

Mocna gitarowa sobota

Za sprawą Booze&Glory uczestnicy Tattoo Konwent będą mieli okazję poczuć klimat londyńskich ulic pełnych alternatywnej młodzieży. Gwiazda sobotniego wieczoru to zespół znany wszystkim miłośnikom street punka czy oi!. Twórczość grupy to gitarowe granie, z charakterystycznym dla gatunku wokalem, wspieranym przez chórki. Podczas ich występów oprócz szlagierów usłyszeć będzie można nowy materiał z 2017, który w roku wydania promowany był na trasie koncertowej obejmującej aż 100 występów! W tym sezonie Booze&Glory grali między innymi na dużej scenie Pol’and’Rock (niegdyś przystanek Woodstock). Przed headlinerem publikę rozgrzeje grupa Pleasure Trap, grająca w zbliżonym stylu. To powstała w 2016 roku formacja mocno zakorzeniona w klimacie mods i skinheads, której twórczość inspirowana jest power popem, starym brytyjskim punkiem i oi!, zespołami beatowymi i soulowymi z lat 60, 2tone ska czy britpopem. W swoich piosenkach śpiewają o dziewczynach, futbolu i polityce. Charakteryzuje ich unikalne brzmienie i sposób grania - czasem melodyjny i taneczny, czasami sentymentalny, jednak zawsze hałaśliwy.

Rapowa niedziela

W niedziele klimat muzyczny całkowicie się odmieni. Wieczór należeć będzie do Te-Trisa - legendy polskiego freestylu. Raper i producent od kilkunastu lat aktywnie działa na scenie muzycznej – koncertuje w kraju i zagranicą, a na koncie ma już 10 krążków. Ostatnie 1,5 roku, które zaowocowało 3 nowymi projektami, określa się jako drugą młodość Te-Trisa. Najświeższe produkcje łączą w sobie całą paletę stylów muzycznych i rapowych. Na Katowice Tattoo Konwent usłyszeć będzie można między innymi soulowe sample, bujające headbangery i niebanalne treści z odrobiną improwizacji zakorzenionej w twórczości freestylowca. Na ten energetyczny występ publikę przygotuje RAU. Twórczość artysty charakteryzuje się rozpoznawalnym, nowoczesnym brzmieniem połączonym z autoironicznymi, przeplatanymi na przemian humorem i poważną refleksją tekstami. RAU muzyką para się od 15 lat, ale oficjalnie debiutował albumem wydanym w maju, przy wsparciu wytwórni Alkopoligamia. Na scenie odbiega od klasycznej formuły grania koncertów, wzbogacając je o live’acty.

Zobacz Booze & Glory w utworze London Skinhead Crew:

Energia z winyli

Każdą edycję Tattoo Konwent wspierają również DJe, którzy umilają czas osobom odwiedzającym strefę wystawienniczą oraz odpoczywającym w chill zone. Tym razem w ekipie serwującej przyjemne dla ucha dźwięki znajdzie się odpowiedzialny za oprawę muzyczną sceny głównej PZG, a także CO /nugen, DJ West i DJ Hopbeat. Dwaj ostatni, wspierani także przez Falcon1 dodatkowo zadbają o imprezowy nastrój uczestników oficjalnego afterparty Katowice Tattoo Konwent, które odbędzie się w sobotę, 15 września 2018 w klubie Królestwo, znajdującym się przy rondzie im. gen. Jerzego Ziętka 1.

Bilety

Do piątku, 14 września trwa przedsprzedaż biletów, w ramach której zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł oraz Tattoo Bilet z „Dziarką w ciemno” w cenie 399 zł. Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60, roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe w cenie 45 zł bilet jednodniowy i 60 zł dwudniowy. Tattoo Konwent przekaże 1 zł z każdego sprzedanego biletu na stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Bilety, dokładny program i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na www.katowice.tattookonwent.pl.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Booze and Glory Official
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic