Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Niezwykła historia Terrain Story

2022-02-22

W ich gry zagrało już 2 na 15 uczniów katowickich szkół. Terrain Story to grupa młodzieży realizująca projekt w ramach Olimpiady na Projekty Społeczne „Zwolnieni z Teorii”, w której rywalizują o nagrodę Złotego Wilka.

Grupa dostała się również do ścisłego finału Samsung Solve for Tomrrow. Tworzą gry terenowe z kodami QR na stronie zaprojektowanej przez samych siebie, a jak sami mówią ich projekt łączy wszystko, co potrzebne po pandemii.

W swoim projekcie Terrain Story stara się edukować poprzez zabawę, a dodatkowo pozwalać na poznanie nowych osób i aktywność. Strona została napisana w 100% przez grupę, a zagadki są tworzone z pomocą współpracujących nauczycieli i psychologa, aby wartość merytoryczna, którą jest przekazywana była na jak najwyższym poziomie.

Naszym początkowym miejscem działań miała szkoła i miasto, ale już w grudniu, kiedy działania nabrały na sile, grupa zdecydowała, że nie może ograniczyć się tylko do regionu. W listopadzie wystartowała pierwsza gra zrealizowana z partnerem, a w grudniu Terrain Story miał okazję zaskoczyć uczniów katowickich szkół grą świąteczną w języku angielskim, w której mogły wziąć udział wszystkie chętne szkoły, a gra cieszyła się dużą popularnością.

W trakcie rozwoju projektu, zachęceni przez szkolną psycholog, grupa wzięła udział w programie Samsung Solve for Tomrrow, w którym najpierw Terrain Story dostał się do półfinału, a następnie do finału, gdzie będzie reprezentować w Warszawie swoją szkołę i miasto na etapie wyłonienia zwycięzców.

Oddajmy głos projektantom:

„Benefits for everybody” to hasło przewodnie naszego projektu, dlatego postanowiliśmy stworzyć grę dla szerszego grona odbiorców, dlatego już w lutym premierę miała gra terenowa „Pomóż Abelardowi”, która w niecodzienny sposób edukuje o zdrowiu psychicznym, chorobach oraz przede wszystkim pozwala nam lepiej poznać samego siebie. Chcemy docierać do jak największego grona odbiorców, dlatego możecie w nią grać na terenie centrum Katowic, gdzie umieszczonych jest 8 kodów z różnymi zagadkami. Dokładamy wszelkich starań, aby gra pojawiła się w jak największej ilości miast, szkół i galerii. Chcemy, aby nasi uczestnicy czerpali jak najwięcej z naszego projektu.

Nasze plany na przyszłość są bardzo dynamiczne. Staramy się dotrzeć do każdego krańca Polski z naszą grą „Pomóż Abelardowi”. Jednak już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy, że wiedząc ile czasu i jak wyczerpujące są przygotowania do matury, przygotowaliśmy coś specjalnego dla ostatnich klas szkół średnich. „Wygraj Maturę” to gra terenowa, która jest specjalni przygotowana dla wszystkich tych, którzy mają dość szablonowych powtórek i chcą spróbować w nowy sposób. Gra będzie miała premierę w marcu, a już teraz wierzymy, że będzie cieszyć się dużą popularnością. Kto nie chciałby grać i powtarzać do matury? Jeśli możemy dodać coś od siebie to zapraszamy na nasze media społecznościowe, bo naprawdę warto wziąć udział w naszych grach.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Terrain Story
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic