Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Mikrofestiwal Bajkoterapi „Ogrody Wyobraźni”

2021-11-19

Mikołajkowy początek grudnia zapowiada się wręcz bajecznie. Fundacja Centrum Rozwoju Nodrama organizuje Mikrofestiwal Bajkoterapi „Ogrody Wyobraźni”. Jeśli znasz maluchy, które lubią bajki albo Twoje dzieci za nimi przepadają to zarezerwuj sobie czas między 2- 4 grudnia 2021 roku.

Mikrofestiwal Bajkoterapi „Ogrody Wyobraźni” to trzydniowe wydarzenie promujące bajkę i jej formy pokrewne jako sposób wyrażania emocji, rozumienia ich, radzenia sobie z problemami. W projekcie dzieci i ich opiekunowie uzyskają dostęp do własnej wyobraźni - pobudzą ją do działania.

W dniach 2-4 grudnia odbędzie się szereg warsztatów. W dniu 2 grudnia zapraszamy dzieci starsze do Pałacu Młodzieży w Katowicach, 3 grudnia – od rana do południa są prowadzone warsztaty dla przedszkolaków, natomiast w piątek popołudniu i w godzinach porannych w sobotę 4 grudnia organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi.

- „Czas pandemii jest trudny nie tylko dla dorosłych ale również dla dzieci. To im został odebrany czas radosnych zabaw z rówieśnikami i zamieniony na 4 ściany mieszkania. Dzięki projektowi zostaną wprowadzone w ich życie na nowo kolory, poprzez wspólne tworzenie bajek i skrzatów – bohaterów bajek pobudzą świat swojej wyobraźni, znajdą nadzieję i radość płynącą z beztroskiego dzieciństwa. Dodatkowo przewidzieliśmy środki ostrożności jak mocno ograniczona liczba uczestników na „żywo” i możliwość dołączenia do warsztatów również online – mówi Agnieszka Pryca, arteterapeutka, prezes Centrum Rozwoju Nodrama

Poznaj miejsce wydarzenia:

W programie zajęć rękodzieła z elementami bajkoterapii, które są skierowane dla rodzin z dziećmi przewidziano: zaznajomienie dzieci z utworami literackim w temacie skrzatów/krasnoludków, „stworzenia własnego skrzata”, omówienie „magicznych zdolności skrzatów”.

W programie zajęć bajkoterapii, skierowanych dla grup przedszkolnych oraz dzieci starszych (9-13 lat) przewidziano m.in.: zaznajomienie dzieci z utworem literackim Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio” zaznajomienie dzieci i rodziców z historią Teatru Lalek i rodzajami lalek teatrze, stworzenie przez dzieci własnych „lalek” do teatru lalek.

Zostanie przeprowadzony konkurs z wiedzy o teatrze lalek i skrzatach. Zwycięska rodzina, grupa dzieci lub reprezentanci danej placówki otrzymają nagrody w postaci bajek lub gier edukacyjnych.

Patronat nad wydarzeniem objął Pałac Młodzieży w Katowicach im prof. A. Kamińskiego, oraz Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach. Partnerem Projektu jest Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w ramach programu Mikrogranty 2021. Udział w projekcie bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona.

Program festiwalu można pobrać w formie ulotki na stronie organizatora w zakładce „do pobrania”: www.nodrama.org.pl
Zapisy: biuro@nodrama.org.pl
Facebook: www.facebook.com/NoDrama-Be-creative-Fundacja-NoDrama-542805269095115  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Agnieszka Pryca, Fot. YouTube Pałac Młodzieży w Katowicach
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic