Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Bieg, kajak i sztanga w jednym starcie? Zapraszamy!

2018-08-04

Mamy dla Ciebie wspaniały pomysł na jesienny start w zawodach! Nadchodzi CrossRunPaprocany, czyli jedyna i niepowtarzalna impreza sportowa na terenie tyskiego Jeziora Paprocańskiego, która odbędzie się 15 września 2018 roku. Dlaczego te zawody są takie wyjątkowe? Bo jako jedyne w Polsce łączą kajakarstwo, bieganie i cross-training!

Aby zdobyć zwycięski medal każdy z zawodników musi pokonać 3 etapy!

1. Przepłynięcie jeziora kajakiem – 1 km
2. Bieg wokół jeziora – 6,5 km
3. Stacje cross treningu

Chcąc się przygotować do każdego z etapów musisz wiedzieć o nich możliwie najwięcej, a organizator nie zdradza wszystkich swoich tajemnic zostawiając Cię w emocjonującej niepewności, aby zmaksymalizować poziom adrenaliny!

Przepłynięcie kajakiem będzie pierwszym z etapów, ale wcale nie najprostszym, każdy zawodnik musi pokonać swoje lęki i niedoskonałości przepływając kilometrową trasę samotnie w kajaku, aby móc z niego jak najszybciej wyskoczyć i biec kolejny etap. Drugi etap to szansa na nadgonienie zaległości z wody - 6.5 km biegu płaską trasą dookoła jeziora, aby dobiec do najtrudniejszego i wymagającego najwięcej sprawności fizycznej trzeciego etapu – stacji cross treningu! Ten etap będzie składał się z zestawu ćwiczeń, które musisz pokonać w jak najkrótszym czasie zachowując poprawność techniczną.

Pula stacji z której organizator stworzy mordercze trasy jest udostępniona na jego fanpage’u i składa się z 12 ćwiczeń do których obciążenie będzie dostosowane w zależności od płci zawodnika. Każde z ćwiczeń zostało szczegółowo omówione przez organizatora w krótkich filmach instruktażowych, również dostępnych na Facebooku.

Zobacz tyskie Paprocany - miejsce zawodów:

Na zawodach oprócz dobrej, sportowej zabawy priorytetami są technika i czas, który będzie mierzony po każdym z etapów oraz holistycznie, dzięki czemu uzyskasz pełen obraz swoich zmagań. Jeśli czujesz się gotów/gotowa sprostać wyzwaniom zadanym przez organizatorów CrossRun Paprocany zgłoś swój udział za pośrednictwem portalu dostartu.pl. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, wybierz falę, w której chcesz wystartować oraz opłać swoje uczestnictwo. Im szybciej to zrobisz - tym korzystniej dla Ciebie. Ceny zmieniają się w zależności od daty rejestracji:
Od 1 kwietnia do 30 czerwca – 100 zł
Od 1 lipca do 31 sierpnia – 120 zł
Od 1 września do 10 września – 150 zł
Od 10 września do 14 września możliwa jedynie opłata w formie gotówki wynosząca 160 zł. W dniu zawodów opłata możliwa w biurze zawodów wynosząca 160 zł.

Organizator zapewnia dla uczestników koszulkę, medal po dotarciu na metę, napój, bon na posiłek regeneracyjny i gadżety od sponsorów w ramach pakietu startowego! Nie zastanawiaj się - zgłoś swój udział i trenuj, żebyś to właśnie Ty stanął/stanęła na podium 15 września! Klasyfikacja uczestników będzie podzielona na kobiety i mężczyzn, a dla najlepszej trójki przewidziane są puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe! To jak, do zobaczenia na mecie 15 września?

Patronat Portal.Katowice.pl  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Multikopter Media
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic