Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Tattoo Konwent wraca do Katowic

2021-09-27

Najbliższy weekend będzie dla śląskich miłośników tatuażu niezwykle ekscytujący. Do Katowic wraca największe wydarzenie poświęcone kulturze tatuażu w Polsce – Tattoo Konwent powered by Perła. Impreza odbędzie się w weekend 2-3 października na Placu Sławika i Antalla 1, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Ma w niej wziąć udział blisko 300 tatuatorów i co najmniej 20 razy tylu odwiedzających. W programie imprezy są także koncerty i pokazy specjalne.

Katowice są trzecim i ostatnim miastem, które gości tegoroczny cykl festiwali Tattoo Konwent powered by Perła. Wcześniej konwent zawitał do Poznania oraz Wrocławia (obydwa wydarzenia zakończyły się frekwencyjnym sukcesem - odwiedziło je około 12 tysięcy osób). Nie może to dziwić, ponieważ każda odsłona tegorocznego Tattoo Konwent była naładowana atrakcjami – zarówno dla fanów tatuowania się, jak i dla tych, którzy chcą po prostu w ciekawy i aktywny sposób spędzić czas. Nie inaczej będzie w Katowicach. Program konwentu pęka od atrakcji.

Będzie różnorodnie

Główną atrakcją Tattoo Konwent są oczywiście tatuaże i artyści, którzy tworzą małe i duże dzieła sztuki na ludzkiej skórze. W Katowicach pojawi się ponad 300 tatuatorów z 60 studiów z całego kraju. Będzie więc możliwość zobaczenia całego przekroju tatuatorskich styli i poznania tego, co nowe i świeże w sztuce zdobienia ciała tuszem. Każdy konwent to także konkurs i rywalizacja o miano najlepszego tatuatora w 10 kategoriach tematyczno-stylistycznych. Ta edycja będzie szczególna dla historii festiwalu. Pierwszy raz w historii konkursowe tatuaże oceniać będzie jury złożone wyłącznie z tatuatorek. To, kto w tym razem otrzyma prestiżowe nagrody zależeć będzie od Joanny Fąferko z Black Pearl Tattoo, Kaliny Szymkiewicz z Azazel Studio oraz Laury znanej jako “Candy Ink”.

Będzie głośno

Konwencja w Katowicach startuje o 10:00 i od samego początku, aż do godzin wieczornych, przez dwa dni, czas spędzony na imprezie odwiedzającym umilać będzie muzyka puszczana przez Djów, takich jak: Auricom, PZG, Richard Murder. Fani muzyki granej na żywo powinni odwiedzić wydarzenie w sobotę - w tym dniu na konwentowej scenie odbędą się dwa koncerty. O godzinie 17:40 zagrają napędzane post-hardcore’owym żywiołem Konstelacje, których brzmienie przywodzi na myśl późne lata 90-te. Półtorej godziny później, na scenę wejdzie Izzy and the Black Trees. Ten zespół to połączenie punkowych gitar, alternatywnych brzmień i charyzmatycznego głosu wokalistki. Będzie więc głośno i energetycznie.

Zobacz relację z poprzedniego katowickiego konwentu

Będzie gorąco

Scena na katowickiej odsłonie Tattoo Konwent zapłonie za sprawą The Fuel Girls. Ich występy to połączenie seksapilu i pewności siebie, która przekłada się na całkowitą kontrolę nad ogniem. Dziewczyny swoje umiejętności prezentowały już między innymi przed publicznością w posiadłości Playboy w Los Angeles, Hard Rock Hotel Las Vegas, na stadionach w Wembley, Londynie i Liverpoolu.

Temperatura na scenie będzie również wysoka podczas występu Bereniki Nienadowskiej-Krajewskiej – utytułowanej tancerki pole dance. Jej umiejętności mogła poznać publiczność w całej Polsce, a to dzięki występom w programie Mam Talent, gdzie zajęła 2. miejsce.

Gorąco od wrażeń może zrobić się także odwiedzającym konwent fanom motoryzacji. W strefie Hotball staną się oldschoolowe i stylowe perełki motoryzacji: hot rody, klasyczne amcary, customowe rowery i inne niebanalne konstrukcje. A jeśli już jesteśmy przy pięknie i stylu, to dużo będzie go można znaleźć także w strefie designu i mody, gdzie swoje propozycje ubrań, akcesoriów i gadżetów zaprezentują młodzi projektanci.

W odmiennym kierunku emocjonalnym poprowadzi publiczność występ Luqo Art. Jego ekwilibrystyczne popisy zmrożą krew w żyłach widzów, a wręcz nieludzkie zdolności w kontorsjonistyce (akrobatyka polegająca na demonstrowaniu elastyczności ciała) wprawią ją w zdumienie.

Będzie pożywnie

Uczestników Tattoo Konwent czeka wiele atrakcji. Skąd wezmą siłę, aby wziąć w nich udział? Najlepiej ze strefy food trucków oraz kawowej, gdzie będzie można zjeść oraz uzupełnić braki kofeiny. A gdy to nie wystarczy do pełnej regeneracji, odwiedzający mogą zajrzeć do strefy relaksu, gdzie nad ich zmęczonymi, wytatuowanymi ciałami pracować będą profesjonalni fizjoterapeuci.

Bilety w przedsprzedaży internetowej dostępne są w cenach promocyjnych: 45 zł – bilet jednodniowy, 55 zł – dwudniowy, 300 zł – bilet VIP. Wejściówki na wydarzenie zakupić będzie można także przy wejściu na teren wydarzenia. Za bilety w dniu imprezy fani tatuażu zapłacą 55 zł (Bilet jednodniowy - sobota lub niedziela) lub 70 zł (Karnet dwudniowy).

Bilety i program wydarzenia na: www.tattookonwent.pl  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Tattoo Konwent
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic