Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Które dzielnice Katowic są najchętniej zamieszkiwane?

2021-09-24

Studenci oraz młodzi pracujący ludzie coraz chętniej decydują się na przeprowadzkę do Katowic. Stolica województwa śląskiego oferuje dużo nowych miejsc pracy oraz ciekawych kierunków na uczelniach. Sprawdź, które dzielnice są najchętniej wybierane na miejsce stałego zamieszkania.

Katowice są miastem, które się bardzo dynamicznie rozwija. To idealne miejsce dla studentów, ponieważ koszty życia są tutaj bardzo niskie, a jest to miasto bogate w ośrodki rozrywkowe, kulturowe oraz sportowe. Nie tylko szeroki wybór rozrywek sprawia, że coraz więcej ludzi chce się tam przeprowadzić. W Katowicach powstaje wiele nowych miejsc pracy, które zapewniają szansę na rozwój i karierę.

Poszukując mieszkania, warto przeglądnąć oferty na stronie adresowo.pl/mieszkania/katowice. Znajduje się tam duży wybór nieruchomości na każdą kieszeń, a dodatkowo można przeanalizować statystyki dotyczące cen występujących na różnych dzielnicach Katowic. W której z nich najlepiej kupić lub wynająć mieszkanie?

Najtańsze dzielnice w Katowicach

Podobnie jak w każdym większym mieście, ceny katowickich mieszkań są w dużej mierze uzależnione od lokalizacji. Chcąc mieszkać blisko wielkomiejskiego życia, czyli centrum, musimy się liczyć z wysokimi opłatami za lokal zarówno pochodzący z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Najtaniej za m² nowego mieszkania w Katowicach zapłacimy na takich dzielnicach jak:

Janów – 4 215 zł/m²
Szopienice – 4 737 zł/m²
Murcki – 5 042 zł/m²
Giszowiec – 5 488 zł/m²

Są to jedne z najstarszych i zabytkowych okolic w mieście. Raczej nie znajdziemy tam nowych osiedli deweloperskich, ponieważ większość mieszkań jest utrzymana w tradycyjnym stylu. Mieszkania w tych miejscach są stosunkowo tanie, ponieważ nie są to dzielnice uważane za najbezpieczniejsze. Dodatkowo młodzi ludzie cenią sobie bardziej nowoczesne budownictwo oraz dostęp do wielu lokali tanecznych lub gastronomicznych.

Które dzielnice są najchętniej zamieszkiwane?

Popularność danej dzielnicy można ocenić na podstawie jej zaludnienia oraz dużej liczby wyszukiwań na stronach internetowych. Często deweloperzy potrafią z marszu wymienić, które z nich najbardziej interesują nowych mieszkańców Katowic. Jedną z najchętniej wybieranych lokalizacji jest Brynów Osiedle-Zgrzebnioka, czyli miejsce położone blisko malowniczych terenów zielonych. Dosyć duża odległość od centrum jest rekompensowana dobrą komunikacją miejską. Dzielnica ta jest najlepiej oceniana ze względu na bezpieczeństwo, przyjazność zwierzętom oraz ekologię.

Wśród popularnych osiedli znajduje się też Osiedle Tysiąclecia, z którego bardzo szybko dotrzemy do centrum miasta. Dodatkowo okolica ta sąsiaduje z Parkiem Śląskim. Dzielnica ta jest bardzo pozytywnie oceniana przez rodziny z dziećmi, które mają zapewniony dostęp do placów zabaw oraz dużej liczby przedszkoli i szkół. Również sportowcy bardzo cenią sobie dostępność obiektów sportowych w tej okolicy. Z pewnością będzie to miejsca idealne dla miłośników natury i odpoczynku od miejskiego zgiełku.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. mat. prom., YouTube ŁABUDZKI Project
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic