Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Mieszkania na sprzedaż są wciąż poszukiwane w Katowicach

2021-03-22

Budownictwo mieszkaniowe jest jedną z nielicznych branż, które skutecznie oparły się gospodarczym skutkom pandemii. W Polsce w ciągu ostatniego roku lawinowo wzrosło zainteresowanie nieruchomościami z rynku pierwotnego.

Część nabywców kupuje takie mieszkania dla siebie, obawiając się dalszego wzrostu cen, część natomiast lokuje w nich wolny kapitał, aby uchronić go przed inflacją. Dobrym przykładem będą tutaj Katowice, w których mieszkania na sprzedaż – pisząc kolokwialnie – idą jak ciepłe bułeczki. W szczególności dotyczy to tych najatrakcyjniej zlokalizowanych inwestycji.

Gdzie chcą mieszkać katowiczanie?

Trend został ustalony już kilka lat temu. Mowa o stopniowym powrocie mieszkańców do ścisłego centrum miasta oraz śródmieścia. Coraz więcej osób, nie tylko młodych, dostrzega zalety takiej lokalizacji, czyli m.in. bezproblemowy dostęp do miejskich wygód, rozrywek, kultury, ale też całej infrastruktury, jak szybki Internet, świetnie zorganizowana komunikacja publiczna czy tereny rekreacyjne.

Centralna i śródmiejska lokalizacja stanowi dziś największy atut inwestycji deweloperskiej. Takie mieszkania na sprzedaż w Katowicach cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem i najszybciej znajdują nabywców.

Co ważne, mieszkania w centrum i śródmieściu stanowią wyjątkowo łakomy kąsek dla inwestorów szukających bezpiecznej i zyskownej lokaty kapitału w niepewnych czasach. Tak zlokalizowana nieruchomość daje szerokie pole do popisu w zakresie uzyskiwania dochodu pasywnego z wynajmu długo- lub krótkoterminowego, a jej wartość będzie stale rosnąć.

Pierwsza Dzielnica – najbardziej pożądane mieszkania na sprzedaż w Katowicach

Pierwsza Dzielnica to inwestycja realizowana przez TDJ Estate, uznanego dewelopera na katowickim rynku. Osiedle powstaje przy ulicy Góreckiego, czyli w ścisłym centrum Katowic. Taka lokalizacja gwarantuje bezproblemowy dostęp do przedszkoli, szkół, komunikacji publicznej, sklepów czy miejsc rozrywek, a więc wszystkich rzeczy istotnych dla młodych ludzi. I właśnie ta grupa nabywców jest szczególnie zainteresowana tymi mieszkaniami na sprzedaż w Katowicach (www.pierwszadzielnica.pl/katowice-mieszkania-na-sprzedaz).

Nowe osiedle pod względem architektonicznym doskonale wpisuje się w zabudowę katowickiego śródmieścia. Za jego projekt odpowiada zespół Przemo Łukasika i Łukasza Zagały, jednych z najbardziej cenionych architektów w Europie. Minimalistyczna zabudowa osiedla przypadnie do gustu wszystkim fanom funkcjonalności, uporządkowanego designu oraz… śląskości.

Kluczową zaletą Pierwszej Dzielnicy jest bliskość ścisłego centrum Katowic. Mieszkania powstają w tzw. strefie kultury, w bezpośrednim sąsiedztwie „Spodka” czy budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. To pożądana lokalizacja, szczególnie z punktu widzenia osób aktywnych zawodowo i młodych rodziców, którzy mają już dość ciągłego tkwienia w korkach. Zamieszkanie w tym miejscu umożliwia wręcz rezygnację z codziennego korzystania z samochodu na rzecz roweru czy komunikacji publicznej.

Akcent na komfort

Większość osób szukających mieszkania na sprzedaż w Katowicach zwraca baczną uwagę na to, czy znajduje się ono na dobrze zorganizowanym osiedlu. W tak zabieganych czasach oczekujemy, że zyskamy bezpośredni dostęp do rozwiązań zwiększających codziennych komfort oraz idealnie wpisujących się w nasz rytm życia. Projektanci Pierwszej Dzielnicy uwzględnili te postulaty.

Do dyspozycji mieszkańców będą m.in. przestrzeń kreatywna, strefa relaksy czy wózkownia z rowerownią, co powinno szczególnie ucieszyć młodych rodziców. Bardzo ciekawym rozwiązaniem zaproponowanym przez dewelopera jest miejsce pracy i spotkań, które idealnie wpisuje się w tak promowany dziś model pracy zdalnej. Dzięki temu mieszkańcy osiedla praktycznie nie muszą wychodzić poza jego teren, aby w komfortowych warunkach zrealizować swoje obowiązki zawodowe, oszczędzając tym samym mnóstwo czasu na dojazdach.

Na terenie inwestycji Pierwsza Dzielnica znajdą się mieszkania o różnym metrażu, w tym ekskluzywne apartamenty klasy premium, które oferują spektakularny widok na panoramę Katowic.

Pierwsze mieszkania na sprzedaż w Katowicach w ramach tej arcyciekawej inwestycji zostaną oddane do użytku już w III kwartale 2021 roku. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl. Biuro sprzedaży mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube TDJ Estate
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic