Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Jak dobrać dla siebie idealną i zdrową dietę?

2021-02-18

Catering dietetyczny jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które chcą się prawidłowo odżywiać, zgubić zbędne kilogramy, ale są zapracowane i nie mają czasu na przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków.

Taki sposób organizowania dla siebie posiłków nazywa się również dietą pudełkową. Wynika to z tego, że każdego dnia zamawiający otrzymuje 5 zdrowych dań, które są dostarczane pod wskazany przez niego adres, w wygodnych, termicznych pudełkach. Wystarczy je otworzyć i delektować się smakiem potraw.

Na czym polega catering dietetyczny z dostawą?

Każdego ranka klient otrzymuje wyżywienie na cały dzień. Dostawa następuje w miejsce przez niego wskazane. Posiłki zapakowane są w jednorazowe pojemniki. Konsument musi co najwyżej podgrzać dania, ale najczęściej nie wymagają one żadnego nakładu pracy z jego strony. Tygodniowy jadłospis w Catering dietetyczny w Katowicach SuperMenu, jest skomponowany tak, że klient codziennie dostaje inne posiłki. Są one oczywiście stosowanie zbilansowane, dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego i przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

Wybierać można spośród wielu planów żywieniowych. Np. istnieje możliwość zamówienia cateringu dietetycznego odchudzającego, w którym to dania mają mniejszą ilość kalorii, bądź cateringu zdrowotnego, gdzie zostaną wykluczone określone produkty, z pewnych względów (nietolerancja na dany składnik, uczulenie).

Zalety diety pudełkowej

Korzystanie z cateringu dietetycznego przynosi wiele profitów. Dieta pudełkowa to:

5 posiłków dziennie - śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, które są przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania;

Dania tak skomponowane, by dostarczały niezbędnych składników odżywczych - ilość kalorii jest indywidualnie dostosowana do potrzeb klienta;

Regularność spożywania posiłków - założeniem cateringu pudełkowego jest jedzenie o stałych porach;

Świetne rozwiązanie dla zapracowanych i zabieganych, którzy nie mają czasu na gotowanie zbilansowanych posiłków, oraz dla tych, którzy nie umieją/nie chcą gotować, a pragną spożywać smaczne i zdrowe dania;

Wygoda - gotowe dania, zapakowane w jednorazowe pojemniki, są dostarczane każdego dnia pod adres wskazany przez konsumenta.

Zobacz test cateringu dietetycznego:

Jak dobrać dla siebie idealną i zdrową dietę?

Na rynku istnieje wiele cateringów dietetycznych, oferujących przeróżne warianty diety pudełkowej. Wśród dostępnych planów żywieniowych każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno osoby, którym zależy na utracie zbędnych kilogramów, bądź zdrowym odżywianiu, sportowcy, którzy pragną rozbudować masę mięśniową, czy osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą spożywać wybranych produktów. Poniżej najpopularniejsze diety pudełkowe, spośród których można wybrać tę idealną i zdrową:

1. Dieta bez glutenu, w której gluten zostaje całkowicie wyeliminowany. Zarówno w naturalnych, jak i przetworzonych produktach. To rodzaj cateringu pudełkowego redukcyjnego, pozwalającego na szybkie zgubienie zbędnych kilogramów. Opiera się na takich składnikach, jak: bezglutenowe kasze, jaja, owoce, ryby, świeże mięso, warzywa, a także mąka gryczana, kukurydziana, ryżowa, sojowa i komosa ryżowa.

2. Dieta bez laktozy polecana osobom zmagającym się z alergią bądź nietolerancją pokarmową. Łagodzi ich objawy, zapobiega ich ponownemu pojawieniu się. Zawiera niezbędne składniki odżywcze - witaminy i minerały.

3. Dieta dla sportowców, w której jadłospis zawiera duże ilości białka oraz węglowodanów. Produkty węglowodanowe są najlepszym paliwem energetycznym. To optymalne źródło energii dla organizmu, a przede wszystkim tkanek i mięśni. Do przygotowania posiłków tego rodzaju diety wykorzystuje się: drób, wieprzowinę, jogurty, kasze, makaron, migdały, oleje, orzechy, owoce, pieczywo razowe, płatki owsiane, ryż brązowy, warzywa. Danią są lekkostrawne.

4. Dieta dla wegetarian, czyli dedykowana osobom, które ze swojego jadłospisu wykluczyły mięso. Dieta ta przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zachorowań na wiele chorób cywilizacyjnych. Jadłospis wegetariański to posiłki bogate w tłuszcze roślinne, pozytywnie wpływające na układ krążenia. W tej diecie znajdują się również nabiał, owoce, owoce morza, ryby, warzywa, rośliny strączkowe, różnego rodzaju kasze, pełne ziarna zbóż.

5. Dieta zbilansowana, zwana także dietą śródziemnomorską. Przynosi efekty nie tylko zdrowotne (zapobiega chorobom serca, cukrzycy typu 2, zawałom serca), ale i wspomaga odchudzanie. Posiłki w niej są oparte kuchni śródziemnomorskiej, która uchodzi za jedną z najsmaczniejszych i najzdrowszych kuchni świata.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Agnieszka Szwarc
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic