Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Rankingu Inwestycji - zobacz, kto zwyciężył w Katowicach

2021-01-25

Wybór mieszkania na rynku pierwotnym może się wydawać skomplikowany. Oprócz dzielnicy, w której chcemy zamieszkać należy wybrać również dewelopera i konkretny projekt. Dlatego warto wziąć pod uwagę rekomendację innych osób.

W gąszczu możliwości jakie daje nam pierwotny rynek mieszkań można się pogubić, dlatego warto ułatwić sobie ten proces i wziąć pod uwagę rekomendację innych osób, które również szukają „własnego M”. Gdzie je znaleźć? Na przykład na portalu RynekPierwotny.pl, który co kwartał publikuje ranking najlepszych inwestycji deweloperskich.

Czego poszukują klienci?

Ostatni kwartał 2020 r. pokazał, że ceny mieszkań mimo pandemii nadal utrzymują wysoki poziom. Według danych wspomnianego portalu na koniec grudnia w Katowicach średnia cena ofertowa za mkw. wynosiła 7 286,5 zł. Oznacza to, że średnio za 55-metrowe mieszkanie kupujący musieli przeznaczyć ok. 440 tys. zł.

Oferta katowickich deweloperów wyniosła natomiast 1470 lokali. Największą dostępnością charakteryzowały się lokale 3-pokojowe (522 oferty) o metrażu od 50 do 65 mkw. oraz lokale 2-pokojowe (490 ofert) o metrażu od 30 do 50 mkw.

W Katowicach bez zmian

W stolicy województwa śląskiego, ponownie zwyciężyła inwestycja Inspire, zlokalizowana w Dolinie Trzech Stawów. Za projekt odpowiada firma Okam Capital, która planuje oddanie inwestycji do użytku pod koniec 2021 r. Co może stanowić o sukcesie tego projektu? Oprócz zielonej okolicy, będą to z pewnością dodatkowe udogodnienia, do których możemy zaliczyć darmową wypożyczalnię pojazdów elektrycznych, salę fitness, czy też strefę mieszkańca, w której będą mogli oni zagrać w bilard lub piłkarzyki. Uwagę zwraca również zgrabna i nowoczesna bryła budynku, w której w ciekawy sposób zostały wkomponowane balkony.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła inwestycja Park Przy Stawach, która również jak Inspire znajduje się w okolicy Doliny Trzech Stawów. Projekt ten z kwartału na kwartał zyskuje coraz większe uznanie klientów i pod koniec zeszłego roku wskoczył z trzeciego miejsca na drugie. To, co może przyciągać osoby poszukujące mieszkania do tej inwestycji, to z pewnością zróżnicowana oferta mieszkań – znajdziemy tutaj zarówno kawalerki, jak i przestronne penthouse’y. Jednak w tym przypadku oddanie do użytkowania budynku zostało zaplanowane na początek 2022 r.

Pierwszą trójkę zamyka inwestycja dewelopera Murapol – Dębowe Tarasy, która znajduje się w Zespole Dzielnic Północnych. Ten projekt, również oferuje szeroki wybór metraży, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym atutem inwestycji jest również jej doskonała lokalizacja – przyszli mieszkańcy będą mieli blisko nie tylko do centrum, ale również do terenów zielonych.

Poznaj organizatora Rankingu:

O rankingu

Ranking Inwestycji to zestawienie najlepszych projektów deweloperskich w Polsce, które już od ponad 4 lat jest publikowane przez portal Rynek Pierwotny. Jego ideą jest promowanie i wskazywanie osobom poszukującym mieszkania, inwestycji cieszących się największym zainteresowaniem użytkowników w 18 miastach wojewódzkich.

Jak określana jest popularność inwestycji? Co kwartał, inwestycje zamieszczone na portalu są oceniane pod względem aktywności użytkowników portalu. W tym celu wykorzystywane są m.in. wskaźniki dotyczące ilości odwiedzin inwestycji, wykonywanych połączeń i ogólny wskaźnik zainteresowania ofertami. Na podstawie zebranych danych wybieramy 3 najciekawsze projekty mieszkaniowe w każdym z miast wojewódzkich.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Rynek Pierwotny
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic