Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

„Praca Dawniej” - przywołaj wspomnienia swojej dawnej pracy

2020-06-26

Ruszył konkurs dla seniorów pt. „Praca dawniej”. Jest to doskonała okazja dla wszystkich osób, które chcą wrócić pamięcią do czasów swojej młodości, a ukończyły już 60 lat.

W jakich profesjach był dostęp do pierwszych komputerów? Kim byli cinkciarze? Jak się pracowało 30 lat temu? Jeśli pamiętasz czasy, kiedy pisało się na maszynie, dzwoniło z budki telefonicznej, a urlop spędzano na wczasach pod gruszą, pomóż ożywić te wspomnienia! Jeśli masz ukończone 60 lat i chcesz zabawić się w podróż do przeszłości, weź udział w nowym konkursie dla seniorów i prześlij swoje zdjęcie z dawnej pracy!

Konkurs „Praca dawniej” polega na wysłaniu maksymalnie trzech fotografii powiązanych z dawną pracą. Można je przesłać w formie zeskanowanych lub sfotografowanych oryginalnych zdjęć. Do wygrania atrakcyjne nagrody - telefony komórkowe, kursy komputerowe (strefakursow.pl), ciekawe książki oraz gadżety.

Konkurs przeprowadzamy w bezpiecznej formule przez internet. Do udziału w konkursie uczestnik może zgłosić się samodzielnie lub zostać zgłoszony przez bliską osobę bądź też opiekuna. Link do formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia będą przyjmowane przez trzy miesiące - od 12 czerwca 2020 do 11 września 2020.

Strona konkursu oraz regulamin są dostępne pod adresem www.aplikuj.pl/konkurs-senior.

Cel konkursu

Konkurs Praca wczoraj i dziś ma na celu ukazanie, jak bardzo w ciągu ostatnich dekad zmieniły się warunki społeczno-kulturowe oraz rynek pracy. Chcemy pokazać różnice między środowiskiem młodego pokolenia pracowników a pracą ich rodziców i dziadków. Przy okazji pragniemy przypomnieć o tych wszystkich zawodach, które przestały istnieć wskutek zmian ustrojowych i postępu technologicznego.

Dla kogo?

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób mających ukończony 60. rok życia, z województw śląskiego i małopolskiego, które mogą podzielić się z nami fotografiami związanymi z dawną pracą. Jeśli senior należy do lokalnego Klubu Seniora i uczęszcza do placówki kulturalnej, może podać jej nazwę w formularzu zgłoszeniowym, ale nie jest to warunek konieczny.

Czas trwania konkursu

Zgłoszenia można przesyłać od 12 czerwca 2020 do 11 września 2020. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpią 23 września 2020. Przez cały czas trwania konkursu można kontaktować się z organizatorem w razie problemów ze zgłoszeniem i innych.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube strefakursow.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic