Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Majowa promocja na bilety do Energylandii!

2019-05-06

Powiedzenie „w maju jak w raju” odnosi się do aury, który sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz. Towarzystwo kwitnących drzew i kwiatów oraz wysokie wartości na termometrach powodują, że chcemy wyjść z naszych domów. Dlatego spieszymy z propozycją na jego spędzenie cudownych chwil w miejscu, w którym uśmiech pojawi się już na samym wejściu. Mowa o Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, który czynny jest codziennie od 10.00.

Od pierwszego majowego poniedziałku będziemy mieli okazji zdobyć wejściówki do Parku w niższych cenach. Rusza bowiem promocja na bilety elektroniczne, która potrwa do 19 maja. Za indywidualny bilet normalny zapłacimy teraz 20 zł mniej, czyli tylko 99 zł!, a za ulgowy dla dzieci do 140 cm 10 zł mniej, a więc 59 zł! Bilety dwudniowe zostały w tym okresie przecenione aż o 40 zł za normalny (179 zł) i o 20 zł za ulgowy (99 zł). Bilet w promocyjnej cenie (z ważnością do 19 czerwca 2019) kupicie poprzez stronę internetową www.ticket.energylandia.pl.

Za złotówkę, jeśli masz urodziny!

Energylandia to miejsce, które pokochały już miliony Polaków, ale i gości zza granicy. Park w tym roku celebrować będzie swoje 5 urodziny, ale goście świętować tu mogą każdy wolny dzień od pracy czy szkoły, ale i wyjątkowe okazje (np. w dniu urodzin dziecka aż do 18 roku życia bilet kosztuje 1 zł). Cieszyć się jest na czym, bo wiem na blisko 30 hektarach powierzchni do dyspozycji mamy 70 atrakcji o zróżnicowanym poziomie ekstremum. Od tych przeznaczonym dzieciom, po te które skutecznie pobudzają i zwiększają tętno bicia serca.

Wśród flagowych atrakcji należy wymienić największego w Europie Mega Coastera Hyperion. Jego wagoniki rozpędzają się do prędkości szybszej niż ta dozwolona na polskich autostradach - 142 km/h, a wysokość pierwszego spadku wynosi aż 80 metrów. Przejazd niemal półtorakilometrową trasą z pewnością pozostanie w Waszej pamięci na długo. Innym rekordowym roller coasterem jest Speed Water Coaster. To połączenie przejazdu klasyczną kolejką górską z przejazdem wodnym łodziami. Te wspinają się po konstrukcji mierzącej 60 metrów wysokości i rozpędzają do prędkości 110 km/h.

Gdy temperatury pozwalają się już kąpać na gości czeka Water Park z Tropical Fun, czyli prawdopodobnie największy odkryty park wodny w Polsce. Kto odwiedził już ten Park Rozrywki, ten wie, że poza roller coasterami (których jest tu aż 12!), atrakcjami wodnymi, karuzelami czy kolejkami widokowymi zachwycające są również jedyne w swoim rodzaju pokazy Energylandia Extreme! To właśnie na nich zobaczyć możemy popisy najmłodszego w Polsce – 14-letniego kaskadera Eryka, jeżdżącego Quadem ATV, ale także jedną z sześciu kobiet na świecie potrafiącą jeździć samochodem na dwóch kołach! Poza mrożącymi krew w żyłach pokazami odnajdziemy tu muzyczno-taneczne spektakle rozrywkowe w Teatrze Colosseo oraz cyrkowe i akrobatyczne wyczyny w Teatrze Egipt.


Poznaj wszystkie atrakcje i cennik

Zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie w 2019 roku:

Nowy sezon w świecie zabawy

Zabawa w 4 strefach tematycznych - to nie wszystkie atrakcje, jakie dostarcza Park. Nie zabraknie również ciekawych pokazów kaskaderskich, koncertów i eventów specjalnych. Rozwiązania usprawniające obsługę, nowe punkty gastronomiczne oraz zmiana aranżacji zieleni to tylko niektóre z elementów, które zostały dopracowane po to, aby zapewnić gościom Parku jeszcze większy komfort. Wybierając się do Energylandii warto pamiętać, że jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek.

Park wypełniony muzyką

Ten sezon zwiastuje powrotom muzycznych festiwali. Już teraz wiemy o 90’s i 80’s Superstars, Disco Polo oraz Hip-Hop Festival. Szczegóły dotyczące tych wydarzeń dostępne są tutaj.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Energylandia
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic