Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Energylandia rozpoczęła sezon 2019

2019-04-10

W sobotę 6 kwietnia sezon na zabawę otworzył największy w Polsce park rozrywki - Energylandia! W tym roku aż do 27 października będzie można korzystać z ogromnej ilości atrakcji tego położonego pod Zatorem parku.

Energylandia to przede wszystkim największy park rozrywki w Polsce! park położony jest w Zatorze, w połowie drogi między Katowicami a Krakowem. Zjeżdżający tu goście z całej Polski i zagranicy spędzają tu całe dnie korzystając z ogromu atrakcji rozłożonych na aż 26 hektarach powierzchni!

Energylandia wpisuje się idealnie w nowy ruch turystyki kulturowej o rozrywkowym charakterze, wpływając na rozwój regionu i uatrakcyjniając jego ofertę. Przekraczając granicę Energylandii, można się w niej zatracić, zapomnieć o wszystkich troskach i dać się porwać nieograniczonemu szaleństwu.

Nowy sezon w świecie zabawy

Zabawa w 4 strefach tematycznych - to nie wszystkie atrakcje, jakie dostarcza Park. Nie zabraknie również ciekawych pokazów kaskaderskich, koncertów i eventów specjalnych. Rozwiązania usprawniające obsługę, nowe punkty gastronomiczne oraz zmiana aranżacji zieleni to tylko niektóre z elementów, które zostały dopracowane po to, aby zapewnić gościom Parku jeszcze większy komfort. Wybierając się do Energylandii warto pamiętać, że jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek.

Tak wyglądał pierwszy dzień sezonu 2019 Energylandii:

Najwyższy Hyperion i najszybszy Speed Water Coaster - perły Energylandii

Energylandia rozbłysła jeszcze bardziej w 2018 roku, od kiedy bogatsza jest w dwie nowości - zwycięskie w skali nie tylko europejskiej, ale i światowej. Pierwsza z nich to Hyperion - najwyższy w Europie Mega Coaster liczący 77 metrów wysokości. Spadek z 80-metrów z prędkością 142 km/h, liczne zwroty czy panoramiczna fala, nie pozwalają o sobie zapomnieć na bardzo długo.

Kolejnym powodem do ogromnej dumy parku jest najszybszy na świecie Speed Water Coaster – niedościgniony rekordzista w swojej kategorii. Atrakcja jest połączeniem Roller Coastera i przejażdżki wodnej. Wznosi pasażerów na 60 metrów wysokości, osiągając przy tym zawrotną prędkość 110 km/h. Fani ekstremalnych przeżyć piszczą z zachwytu! Zwłaszcza, gdy w przypływie emocji zostają ostudzeni hektolitrami wody.


Poznaj wszystkie atrakcje i cennik


Park wypełniony muzyką

Ten sezon zwiastuje powrotom muzycznych festiwali. Już teraz wiemy o 90’s i 80’s Superstars, Disco Polo oraz Hip-Hop Festival. Szczegóły dotyczące tych wydarzeń dostępne są tutaj.


Fot. Energylandia

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Energylandia
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic