Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Poszukiwani najlepsi – rusza Plebiscyt Absolwent XXI wieku

2018-07-10

Tego lata wybieramy na najciekawszych absolwentów śląskich uczelni wyższych. Właśnie rozpoczął się pierwszy etap Plebiscytu Absolwent XXI wieku, który ma wyłonić ludzi sukcesu w sześciu kategoriach. Kto będzie kandydował?

Wakacje rozpoczęły się na dobre, a wraz z nimi rekrutacje tegorocznych maturzystów na studia. W województwie śląskim nie brakuje uczelni, a niektóre z nich – również niepubliczne – plasują się całkiem nieźle w rankingach na tle całego kraju.

Po czym poznać, że uczelnia dobrze kształci? Oczywiście – po owocach. Właśnie startuje Plebiscyt Absolwent XXI wieku, do którego zgłaszać można absolwentów uczelni wyższych państwowych i niepublicznych z całego województwa. Konkurs pozwoli odkryć niezwykłe historie byłych studentów i ich karier po zdobyciu dyplomu. Sportowców, działaczy, biznesmenów i artystów w regionie nie brakuje. Dowiemy się, jakie skończyli studia i jak udało im się osiągnąć sukces.

Akcja podzielona jest na 3 etapy – na stronie wydarzenia już jest aktywny formularz do zgłaszania kandydatów: www.aplikuj.pl/absolwent/zgloszenie. Aby możliwe było dodanie osoby do listy uczestników, zgłaszający musi potwierdzić, że kandydat ukończył studia po 1999 roku na jednej z uczelni śląskich oraz udostępnić podstawowe informacje potrzebne do weryfikacji absolwenta.

Zobacz co absolwentom oferują Katowice i województwo:

Plebiscyt wspierają szkoły wyższe z całego regionu, studenci, wykładowcy, instytucje oświatowe, biura karier i media. Co więcej, biorąc udział w projekcie, wszyscy głosujący mogą wesprzeć Fundację „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej. Organizator zobowiązał się przekazać 1 zł na konto fundacji za każdy głos oddany w plebiscycie.

Poszczególne etapy projektu Absolwent XXI wieku można śledzić na stronie Plebiscytu, a także obserwując wydarzenie na Facebooku.

Szczegóły i regulamin plebiscytu dostępne są na stronie: www.aplikuj.pl/absolwent.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic