Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Food trucki zajadą na Stadion Śląski!

Stadion Śląski, 27-28 kwietnia 2019

W najbliższy weekend na Stadionie Śląskim odbędzie się II edycja największego zlotu food trucków w południowej Polsce. "Food trucki na Śląskim" to aż 50 żarciowozów serwujących dania kuchni z całego świata.

Będzie można spróbować potraw m.in. z Ameryki, Azji, Meksyku, Indonezji oraz Włoch, Węgier i Francji. Pojawią się znani z mediów kucharze: Michał Suchanowski - laureat programu Hells Kitchen, Jakub Wolski - również uczestnik Hells Kitchen, Walenty Kania - "Kuchnia dla odważnych" - prowadzący swój autorski program na Food Network oraz bohaterowie programu Discovery Polska "Biznes na Kółkach" - food trucki Pizza Truck i Fit Fat z kuchnią meksykańską.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji - oprócz pysznych i zdrowych gofrów bąbelkowych, lodów naturalnych i owocowych lemoniad przygotowywanych na miejscu - dla najmłodszych odbędą się ciekawe zajęcia. Będą warsztaty ceramiczne Dekoramika - gdzie każde dziecko może stworzyć wymarzony kubek lub figurkę. Dziewczyny z organizacji "Zabawy znad Rawy" przygotują zajęcia ekologiczne podczas których dzieci wykonają przedmioty użytkowe ze... śmieci. Będą również bańki mydlane, wata cukrowa i ogromna strefa dmuchańców.

KONKURS!!! Portal.Katowice.pl ma dla Was na to wydarzenie: 5 kuponów na wybraną potrawę z dowolnego wozu (kupony obejmują jedną wybraną pozycję z menu dowolnego food trucka, będzie można odebrać w sobotę lub niedzielę w czasie trwania zlotu)! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

Jakim daniem chcesz rozpocząć food truckowy sezon 2019??

Odpowiedź ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Food trucki zajadą na Stadion Śląski!". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 2019-04-26. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


W sobotę odbędą się również koncerty muzyczne II Przeglądu Niezależnej Muzyki - wystąpią Transgresja, Martin Silence, Mikrokosmos, Klaustrofobia, M2R1, Need More Clouds oraz Wasabi.

Impreza odbywa się w specjalnej strefie Stadionu Śląskiego. Dodatkową atrakcja jest fakt, że food truckowi smakosze będą mogli wejść też na wyznaczony sektor wewnątrz i zjeść z widokiem na Stadion Śląski! A wstęp jest wolny.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie FB SK-Food Truck lub na stronie wydarzenia.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Portal.Katowice.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic